پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

هئیت امنا تکیه اسک آمل مطرح کرد;
میزبان ۵ هزار نفر در روز عاشوا هستیم
هئیت امنا تکیه اسک گفت: حدود ۵۰۰ تا ۲هزار نفر از عاشقان ابی عبدالله در روز تاسوعا و حدود ۵هزار نفر در روز عاشورا مهمان ما خواهند بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هاشم قبادی هئیت امنا تکیه اسک با بیان برنامه های ماه محرم در این تکیه اظهار کرد:۱۰شب اول محرم مراسم شام دهی و در ۵روز دوم مراسم ناهار دهی خواهیم داشت، که حدود ۵۰۰ تا ۲هزار نفر از عاشقان ابی عبدالله در روز تاسوعا و حدود ۵هزار نفر در روز عاشورا مهمان ما خواهند بود که بخاطر وسعت تکیه و در مرکز شهر قرار داشتن آن در شب های محرم از طوایف مختلف مردم زیادی حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: از سال ۵۳ اولین گروه موزیک مراسم دسته روی در آمل بودیم و مراسمات دسته روی تکیه اسک در روز عاشورا از این تکیه به سمت امام زاده ابراهیم، نیاکی تکیه، تکیه قادی، تکیه آملی، مسجد هاشمی، امام زاده قاسم و ایرایی تکیه میرویم.
هاشم قبادی هئیت امنا تکیه اسک اظهار کرد: ۹هزار نفر عضو در صندوق همیاری طائفه اسک هستند که به هر شخص حدود ۸۰۰هزار تومان وام با سود کم تعلق خواهد گرفت.
وی افزود :در سال یکبار از نخبگان طائفه دعوت به عمل می آید و همچنین در شب های عید به طبقه مستمند طائفه کمک مالی خواهد شد.
هئیت امنا تکیه اسک درخصوص مراسمات افراد متوفی بیان کرد: خانواده های متوفی می توانند ۲بار در سال دید و بازدیدی که در عید فطر و عید نوروز با خرج خود هیئت امنا در تکیه اسک برگزار کنند تا خانواده ها کمتر متحمل مشکل شوند، تمامی این مراسمات در فضای مجازی مخصوص طائفه اسک اطلاع رسانی می شود.
وی عنوان کرد: تکیه اسک دارای مسجد، تکیه، حسینیه، زینبیه، سقا خانه ، صندوق همیاری و سالن آمفی تئاتر و درمانگاه است.
هاشم قبادی هئیت امنا تکیه اسک در آخرتصریح کرد: طبق سنوات گذشته غروب دوشنبه شب اول محرم بعد از نماز مغرب وعشا کاروان از تکیه اسک بسمت بازار حرکت می کند تا اعلام عزا نماید.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.