پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رییس اداره راه آمل خبر داد;
۹۰ درصد سرعت کاه ها در آمل غیر اصولی و غیر مجاز است
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آمل گفت: تخلیه زباله در حریم جاده ها و ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از مشکلات اساسی اداره راهداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی نوری پور رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آمل در گفت وگو با خبرنگار مازندرانه اظهار کرد: در شهرستان آمل حدود هزار و ۶۰کیلومتر راه داریم که شامل آزاد راه،بزرگ راه ،راه های اصلی و فرعی ، راه های روستایی و غیره می باشد‌.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت  محور هراز گفت : محوز هراز با ۱۰۲کیلومتر راه در شهرستان آمل یکی از مهم ترین راه های ارتباطی کشور محسوب می شود که سالانه ترددهای زیادی در این محور انجام می گردد.

رئیس اداره راه بیان کرد: نگهداری و نصب علائم هشدار دهنده ،ایمن سازی، لکه گیری، پاکسازی و شست و شوی علائم هشدار دهنده ‌،روشنایی تونل ها ، برف روبی راه های کوهستانی ،ریزش برداری در مواقع سیل و خیلی از موارد دیگر مربوط به اداره راه داری است.

وی در ادامه تاکید کرد :مهم ترین مشکلی که در حال حاضر با آن درگیر هستیم که جز اختیارات ما نیز نمی باشد تخلیه زباله در حریم جاده ها و ساخت و سازهای غیرمجاز می باشد، که به همین علت راه های دسترسی تقریبا از حیث آزادراهی کاسته می شود.

نوری پور با گلایه از میزان اعتبار کم در این اداره بیان کرد:در حال حاضر نیاز به اعتبارات بیشتری  داریم و ۳۰درصد پولی که نیاز داریم ، به ما می دهند که این مورد در کار ما خلل بسیاری ایجاد می کند.

وی افزود:کمبود ماشین آلات و تیم راه  داری از دیگر معضلات ما در اداره می باشد.به طوری که ما در گذشته ماشین آلات زیادی برای کار داشتیم ولی هم اکنون این شرایط برای ما محیا نیست ؛ همین طور باید ۵ تیم راه داری داشته باشیم که از این تعداد در حال حاضر فقط یک تیم موجود می باشد.

رئیس اداره راه آمل گفت: ما هر هفته یکبار مسئولیت سرکشی از تابلوهای علائم هشدار دهنده را برعهده داریم ولی به دلیل کمبود امکانات و ماشین آلات و همین طور کمبود اعتبار  این موضوع امکان پذیر نیست و در برخی موارد همشهریان با مشکلاتی رو به رو خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: کمبود علائم هشدار دهنده و شکستگی های جاده ها یکی از معضلات روستاها می باشد که ما در همین راستا با شورا روستاها صحبت کردیم که اگر مشکلی در این زمینه دارند با ماهماهنگ کنند تا با همکاری همدیگر بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

نوری پور ادامه داد:در حال حاضر برای سال ۱۳۹۷حدود ۱۹پروژه با مبلغی بالغ بر ۲۰۷ میلیون تومان مصوب شد که روکش آسفالت چند راه روستایی ،بهسازی و ایمن سازی راه فرعی اوجی آباد به سیاه کلا و محور ناندل ،بهسازی و ایمن سازی اوجی آباد به سرخ رود و محور نشل اندوار ،شانه سازی و نصب علائم، بهسازی و ایمن سازی محور عبدالمناف،احداث دیوار حائل نوا ،..‌.از جمله پروژهای سال ۹۷ می باشد .

وی در ادامه تاکید کرد:نگهداری راه های روستایی یکی از موارد مهمی هست که در سال ۹۷باید به آن بپردازیم ولی متاسفانه برای این موضوع هنوز اعتباری مصوب نشده است.

وی افزود:عملیات اجرایی محور آمل – چمستان به علت عرض کم که باعث بروز تصادفات زیادی در این محور میشد در حال حاضر با اعتباری حدود ۳میلیارد تومان در حال اجرا می باشد.

علی نوری پور گفت:تمامی سرعت کاه ها که عمدتا در راه های روستایی آمل داریم غیرمجاز می باشد که می بایست از طریق اداره راه جمع آوری شود چرا که استاندارد یک سرعت کاه عرض ۶ متر درارتفاع ۱۵ سانتی متر می باشد ولی  اکثرا این اصول رعایت نمی شود که تبعات زیادی را در پی داشته و خواهد داشت.

وی در پایان تصریح کرد: ما در چند نقطه از شهرستان اقدام به تخریب دست اندازهای غیر اصولی و غیر مجاز کردیم ولی متاسفانه اهالی روستاها با تماس های مکرر به اداره راه و اعتراض های مختلف دوباره نسبت به ساخت دست انداز اقدام کردند.

خبر و تنظیم: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.