پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس بهزیستی شهرستان آمل خبر داد;
وجود ۴۵ هزار سالمند و ۶ هزار معلول در آمل
کبری اسفندیاریان رئیس بهزیستی شهرستان آمل در جمع خبرنگاران گفت: مهم ترین دغدغه سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کبری اسفندیاریان رئیس بهزیستی شهرستان آمل بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: مهم ترین دغدغه سازمان بهزیستی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه ۷۴۰ خانوار به شکل مستقیم و غیرمستقیم تحت پوشش اورژانس اجتماعی قرار گرفته اند بیان کرد: در ۵ ماه اول امسال ۲۷۵ تماس صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته ۱۲۳ تماس بوده است، نشان از جایگاه اورژانس اجتماعی در میان مردم خواهد بوده است.
رئیس اداره بهزیستی آمل در خصوص عملکرد ۴ ماه نخست امسال خاطرنشان کرد: برگزاری ۱۲۵ کلاس و کارگاه آموزشی مهارت های زندگی، برگزاری کارگاه آموزشی هم اندیشی صیانت از خانواده معتادین بهبودیافته، اعزام ۲۰ خانواده تحت پوشش به سفر زیارتی قم و ۵۰ خانواده به مشهد، تهیه ۲۵۰۰ بسته غذایی در ماه مبارک رمضان.
وی با اشاره جمع آموری ۶۲ میلیون زکات اظهار کرد: ۱۲۵۰ تن گوشت قربانی، توزیع ۹۰ کیسه برنج برنج شالیکوبی و جهیزیه ۲۵ نو عروس از جمله فعالیت های است که به همت خیرین صورت گرفت.


اسفندیاریان در ادامه این نشست گفت: ۴۵ هزار نفر در شهرستان آمل سالمند هستند که ۱۰ درصد جمعیت این شهرستان است و این رقم رو به افزایش خواهد بود.
وی فعالیت های اداره بهزیستی را در ۵ محور دانست و یادآور شد: هم‌اکنون در شهرستان آمل بیش از ۶ هزار معلول که از این میان ۱۵۰۰ معلول ذهنی، ۲۶۰۰ معلول جسمی، ۷۰۰ شنوایی و گفتاری، ۶۰۰ بینایی، ۷۰۰ اعصاب و روان و ۷۴۰ زن بی‌سرپرست و بدسرپرست، مددجوی بهزیستی هستند.

خبر و تنظیم: سمانه قلی پور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.