پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حضرتی در موافقت با استیضاح کرباسیان:
ما بدبخت سوء تدبیرها هستیم نه تحریم‌ها/ وزیر اقتصاد دم دست بود وگرنه باید روحانی و جهانگیری را استیضاح می‌کردیم
نماینده مردم تهران گفت: ما بدبخت سوء تدبیرها هستیم چرا که هنوز تحریم‌ها تأثیرات خود را بر وضعیت اقتصادی کشور نگذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۴ شهریور) در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و امور دارایی، اظهار کرد: کرباسیان یکی از دوستان قدیمی بنده است و استیضاح کردن یک رفیق بسیار سخت است اما بنده این استیضاح را امضا کردم.

وی ادامه داد: باید به قدرت لابی قوی کرباسیان تبریک بگوییم و حتی به دلیل این قدرت بهتر است وزیر امور خارجه شود، این روزها حدود ۱۰۰ نفر از دوستان بنده به من مراجعه کردند تا امضای خود را پس بگیرم اما پاسخ منفی دادم.

حضرتی با بیان اینکه با این وضعیت اقتصادی دهک‌های پایین جامعه نابود شدند و وسعشان کم شده است، تصریح کرد: بنده به دلیل آنکه مشکلات مردم را حفظ کنم همواره ملاقات‌های مردمی‌‌ام دایر است و اخیرا ۲۵۰ نفر ملاقات شونده داشتم که همگی نالان و گریان و در بن‌بست به علت مشکلات مالی قرار داشتند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه تورم شدید مردم را بیچاره کرده است، گفت: حقوق ملت و مشکلات آنان چیزی نیست که بتوان با‌ آن معامله کرد و باید امروز بر اساس عدل و به دور از ملاحظات سیاسی و جناحی رأی دهیم.

وی متذکر شد:‌ ما در سال ۹۲ تلاش کردیم و با یک رأی خوب روحانی را در پست ریاست جمهوری نشاندیم و برای آنکه دست وی بازتر باشد، در سال ۹۴ هم ملت مجلس معتدلی را انتخاب کردند.

حضرتی افزود: عملکرد دولت در دور اول بسیار خوب بود و به علت روابط خوب در حوزه بین الملل فضا برای کار اقتصادی رونق گرفت و به همین دلیل ملت مجددا در سال ۹۶ رأی بالاتری به آقای روحانی دادند، اما در دولت دوم خود وی نتوانست توجهی به مشکلات مردم کند و لحظه به لحظه عقب نشست و منجر به یأس و ناامیدی ملت شد.

نماینده مردم تهران بیان کرد: تورم مهمترین موضوعی بود که به آن افتخار می‌کردیم که تک رقمی شده است و در حالی که نرخ تورم در دنیا ۱٫۷، در خاورمیانه ۲٫۴، در افغانستان ۴٫۳ درصد است، در ایران به بالای ۱۵درصد رسیده است و تا آخر سال به نزدیک ۴۰ درصد می‌رسد.

وی تصریح کرد: این ملت چه گناهی کرده است که فکری به حال آنان نمی‌کنیم؟ ترامپ دیوانه از زمانی که کاندیدا شد گفت که برجام را پاره می‌کند و این کار را هم انجام داد اما ما چه کردیم و چرا ستاد فرماندهی جنگ اقتصادی را تشکیل ندادیم؟

حضرتی با تأکید بر اینکه وزیر اقتصاد معمار وضعیت اقتصادی کشور است، گفت: اما وزیر اقتصاد ما این توانایی را ندارد و در این شرایط ملت ما احساس بی‌ پناهی می‌کند و نمی‌دانم چه اقدامی باید انجام دهند؟

نماینده مردم تهران اظهار کرد: آمریکا برای آنکه ما را به بن بست برساند، تمام راه‌هایی که پیش از این نقشه های آنها را دور می‌زدیم بررسی کرد اما چرا ما در جنگ اقتصادی و برای مقابله با آن کاری نمی‌کنیم؟

وی افزود: ما بدبخت سوء تدبیرها هستیم چراکه هنوز تحریم‌های دشمن شروع نشده است که ما می‌لرزیم و این به دلیل آن است که آماده نیستیم و در رفتار مسئولان ما به ویژه دولتمردان آ‌مادگی برای نبرد تمام عیار وجود ندارد.

حضرتی خاطرنشان کرد: البته حق آ‌ن بود که روحانی، جهانگیری، نوبخت، نهاوندیان و سیف به علت این شرایط کشور استیضاح می‌شدند اما کرباسیان تنها کسی بود که در مقام پاسخگویی ظاهر شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.