پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ائمه جمعه سراسر ایران اسلامی: دولت با صداقت و راستگویی با مردم صحبت کند/مسؤولان در قبال مردم مسئول و پاسخگو باشند/احتکار کنندگان خائنین به مردم و نظام هستند
خطیبان جمعه سراسر کشور در خطبه های نمازجمعه ضمن تاکید بر لزوم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با مردم شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خطیبان جمعه سراسر کشور در خطبه های نمازجمعه ضمن تاکید بر لزوم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم خواستار ارتباط بیشتر مسئولان با مردم شدند. گزیده خطبه های مراکز استانی به شرح ذیل است:

امام جمعه موقت مرکز مازندران: نباید کاری کنیم دشمن شاد شود /مسؤولان در قبال مردم مسئول و پاسخگو باشند

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران درباره حس مسؤولیت و مسؤولیت‌پذیری اظهار کرد: انسان عاقل و مختار است و دارای عقل و شعور است و نمی‌تواند نسبت به اطراف خود بی‌مسؤولیت باشد.

وی با اشاره به اینکه انسان در قبال خدا، صدا زدن خداوند و جلو نیفتادن از فرامین الهی مسؤول است، ادامه داد: انسان در قبال پیغمبر خدا باید مطیع باشد و همچنین ما در مقابل معصومین مسؤول هستیم و کسی که همراه اهل بیت(ع) باشد پیروز است.

امام جمعه موقت مرکز مازندران درباره اینکه در قبال اعضا و جوارح مسؤولیت داریم، افزود: چقدر نسبت به اعضا بدن خود مسؤول هستیم چراکه جوارح از انسان فرمان می‌گیرند که بتوان خوب و بد را تشخیص دهند تا به خطا نروند.

این مسؤول گفت: همه ما در قبال نظام جمهوری اسلامی مسئولیت داریم، انقلاب به سن ۴س۰ الگی رسید و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

قاسمی با بیان اینکه مسؤولان نسبت به مردم وظیفه سنگینی دارند و در قبال مردم خدمتگزار باید باشند، اضافه کرد: حفظ ارزش الهی یکی از وظایف است که بر عهده داریم و نیروی انتظامی نسبت به هنجارشکن‌ها جدی‌تر عمل کند و برخورد جدی داشته باشد چراکه عفاف و حجاب ارزش الهی و سیره اهل بیت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک عید غدیرخم گفت: غدیر یک روز نیست بلکه یک تاریخ و بیمه شدن از طاغوت‌ها است و به عنوان عید ولایت است.

امام جمعه موقت مرکز مازندران ادامه داد: اگر غدیر نبود رژیم غاصب قدس جنایت‌هایی که معرفی کرد وجود نداشت و مسئله رهبری از احکام اسلامی است که از حج، زکات، خمس مهم‌تر است چراکه با سازکار خداوند تبیین شده است.

این مسؤول اضافه کرد: باید غدیر را همانند عاشورا قدر بدانیم و مردم با صحنه بیایند و دهه قربان و غدیر همانند اربعین بین مردم جا بیفتد و همه شیعیان با پای پیاده در کنار ضریح امام حسین(ع ) حضور پیدا کنند.

قاسمی به هفته دولت و شهادت رجایی و باهنر اشاره کرد و افزود: پیوند دولت و مردم گسترده‌تر شود و این هفته تنها هفته تکریم و تجلیل نیست بلکه باید با دست به دست هم دادن مشکلات کشور را حل کنیم.

وی ادامه داد: دولت از سوی مردم تعیین می‌شود و این وظیفه مسؤولان را سنگین‌تر می‌کند و نباید کاری کنیم دشمن شاد شود و هرچه دولت با قدرت و با صلابت باشد کشور ما قدرتمندتر می‌شود و باید دولت را کمک کنیم چراکه دولت از آن ملت است.

امام جمعه موقت مرکز مازندران از استاندار برای تعیین تکلیف منطقه آزاد قدردانی کرد و گفت: در مدت کوتاهی که استاندار در مازندران حضور داد زحمات زیادی کشید اما باید دست به دست هم دهیم و استان را بسازیم.

این مسؤول افزود: نمایندگان نباید بخشی‌نگر باشند بلکه همدل و متحد باشند و برای پیشبرد اهداف استان همه کنار هم باشیم و شهرنگر نباشیم و مسؤولان و نمایندگان باید استان‌نگر باشند.

قاسمی گفت: ما قطب کشاورزی و گردشگری هستیم اما کمیت کشاورزی و گردشگری استان می‌لنگد و فصل برداشت برنج و مرکبات فرا می‌رسد اما کشاورزان نگران هستند و مسؤولان باید کمک و حمایت داشته باشند.

خطیب نماز جمعه تهران:مسئولان پل ارتباطی دائمی و سهل‌الوصول با مردم ایجاد کنند/ به داد مردم برسید

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز خود با اشاره به برنامه دشمنان جهت فاصله بین حاکمیت و مردم اظهار داشت: آمریکا و غرب همواره با امید به ضدانقلاب‌ها، سلطنت‌طلب‌ها و منافقین به دنبال این بودند که با فشار اقتصادی بین مردم و حاکمیت جدایی بیندازند اما کور خوانده‌‌اند چرا که مردم مشکلات را تحمل و دست از انقلاب برنخواهند داشت.
وی پیشنهاد کرد که پل ارتباطی دائمی و سهل‌الوصول بین مردم و مسئولان ایجاد شده تا مسئولان به صورت لحظه‌ای از مشکلات و خواسته‌های مردم باخبر شوند.
خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: رؤسای سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه، وزرای دولت، استانداران، فرمانداران، شهرداران و رؤسای ادارات مالیات نمایندگانی تعیین کرده و در ساعت و مکان مشخص حضور یابند و سخنان و مشکلات و مسائل مردم را بشنوند.
آیت‌الله موحدی کرمانی اضافه کرد: نمایندگان مسئولان باید مشکلات مردم را منتقل کنند و پیشنهاد می‌شود که محل ملاقات با مردم نیز مساجد باشد تا مردم بدون مانع با آنها ملاقات کنند و نیاز به وقت گرفتن نداشته باشند. بنابراین توصیه می‌شود طوری برنامه‌ریزی کرده که مردم بدانند صحبتشان بدون واسطه به مسئولان منتقل می‌شود.
وی تأکید کرد: مسئولان درها را نبندند، جواب تلفن‌ها و نامه‌ها را بدهید، به داد مردم برسید چرا که مردم مشکل دارند.
آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به تأکید امام راحل و مقام معظم رهبری مبنی بر نهراسیدن از آمریکا اظهار داشت: چقدر امام و مقام معظم رهبری تأکید دارند که از آمریکا نترسید و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. البته مردم ایران نیز نشان دادند که اهل کوفه نیستند.
وی افزود: مردم در زمان انقلاب صدای مسلسل شاه را می‌شنیدند و جنازه‌هایی که شاه روی هم تلنبار کرده بود را می‌دیدند. روی دستشان می‌گرفتند و می‌ایستادند و امام نیز فرمود شاه رفتنی است و نگران نباشید؛ چراکه خدا با شماست.
خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: دشمن سلاح و امکانات در اختیار دارد اما خدا ندارد بنابراین شکست می‌خورد و رهبری نیز درباره اینکه آیا آمریکا می‌تواند با ما بجنگد سخنان درستی را مطرح فرمودند و تفهیم کردند آمریکا نمی‌تواند با ما بجنگد.
آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آمریکا اگر می‌توانست با جنگ کاری را از پیش ببرد، قطعاً می‌جنگید اما آنها امروز نگران امنیت اسرائیل هستند. آنها می‌دانند که هزاران موشک حزب‌الله و حماس آماده هستند تا تلاویو را با خاک یکسان کنند.
وی با بیان اینکه ایران امروز بیخ گوش اسرائیل قرار دارد، خاطرنشان کرد: کوچک‌ترین حماقتی چه از سوی اسرائیل و یا آمریکا عواقب خطرناکی به دنبال خواهد داشت و از سوی دیگر قدرت بازدارندگی ایران یعنی همان موشک‌هایی که در پی از کار انداختن آن هستند عامل مهمی است که جرأت جنگ را از دشمنان ایران می‌گیرد.
خطیب نماز جمعه تهران با اعلام این مطلب که هزاران نیروی آمریکایی در عراق و افغانستان در تیررس موشک‌های ایرانی قرار دارند گفت: منطقه خاورمیانه منبع انرژی جهان محسوب می‌شود و اینها نگرانند شاید با شروع هر درگیری پای کل کشورهای جهان به این جنگ کشیده شده و جنگ جهانی سوم راه بیفتد و قطعاً این جنگ می‌تواند سرنوشت پشیمان‌کننده‌ای برای آمریکا داشته باشد.
آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به تولید نخستین هواپیمای جنگنده بومی کشور خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی ایران گفت: نخستین هواپیمای جنگنده پیشرفته و مجهز به کنترل آتش پیشرفته نسل ۴ با نام مبارک کوثر تولید و افتتاح شد. آیا آنها کورند که نمی‌بینند؟
وی درباره مذاکره ایران با آمریکا که مجدداً با پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قوت گرفته است، گفت: رهبر انقلاب مذاکره را در دو جمله خلاصه کرده‌اند و آن اینکه آمریکایی‌ها انتظار دارند طرف مقابل همه تعهدات خود را انجام بدهد اما وقتی زمان انجام تعهدات توسط خود می‌شود، زیر میز مذاکره زده و توافقات را پاره می‌کند.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به روز شهادت مسلم بن عقیل نماینده امام حسین(ع) به کوفه گفت: حضرت مسلم بن عقیل سفیر امام حسین(ع) بودند و آنچه بر مسلم بن عقیل در کوفه افتاد جزو عجایب بود و باید این جریان مورد بحث و بررسی قرار گیرد و برای ما نیز درس باشد.
آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: وقتی حضرت مسلم به کوفه وارد شد و نامه امام حسین(ع) را برای مردم خواند، ۱۸ هزار نفر با حضرت بیعت کردند و شهر کوفه در اختیار حضرت مسلم بود اما پس از چند روز وقتی حضرت مسلم نماز مغرب را در مسجد کوفه خواند، وقتی از در مسجد بیرون آمد یک نفر هم همراه ایشان نبود. بنابراین چه ترفندی دشمن به کار می‌برد که این جمعیت عظیم را از پیرامون حضرت مسلم پراکنده می‌کند و این درس است.
وی نفوذ را یکی از عوامل پراکنده شدن همراهان حضرت مسلم در شهر کوفه عنوان و تأکید کرد: دشمن در یاران حضرت مسلم نفوذ کرد. ابن زیاد غلامش را مأمور کرد که خود را در بین اصحاب حضرت مسلم وارد کرده و خبرها را برای وی ببرد.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر خطر نفوذ گفت: نفوذ به دو شکل است؛ گاهی فردی را برای نفوذ انتخاب می‌کنند و قیافه فرد حزب‌اللهی می‌شود و نوع دوم نفوذ در فکر است.
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه نخست خود نیز با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید غدیر گفت: همه باید قدردان عید غدیر باشیم و دستور این است که در عید غدیر شیعیان و مردم را خوشحال کنیم.
وی تأکید کرد: مسئولان مردم را خوشحال کنند و عهد اخوت با مردم ببندند و برای حل گرفتاری آنها بکوشند و در غم آنها شریک باشند.
خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر آنچه ارزش دارد ولایت است، گفت: اگر مردم متمسک به ولایت باشند دشمنان و کفار هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
خطیب جمعه زنجان: ۱۷ هزار ایرانی ترور شده اند/ مسؤول در خط ولایت به بوته فراموشی سپرده نمی شود

آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم اظهار داشت: عید غدیر خم روز ابلاغ کامل دین بر پیامبر گرامی اسلام و آغاز رسالت عمومی آن حضرت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام برای تبلیغ دین اسلام زحمت های بیشماری را متحمل شدند، خاطرنشان کرد: امر ولایت و امامت به قدری مهم بود که از پیامبر گرامی اسلام خواسته شذ تا آخرین ماموریت را به نحو احسن انجام دهند.
امام جمعه زنجان غدیر را روز اکمال دین نبوی عنوان کرد و افزود: با ابلاغ پیامبر گرامی اسلام اطاعت و تبعیت از حضرت علی(ع) بر همگان واجب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد: اطاعت و پیروی از حضرت علی(ع) به عنوان ولی و امام بر سفید و سیاه و مرد و زن و عرب و عجم واجب شده است.
آیت الله خاتمی با تبریک فرا رسیدن هفته دولت،افزود: ترور یکی از اهداف اولیه دشمنان پس از پیروزی انقلاب برای جلوگیری از مسیر انقلاب بود.

وی با بیان اینکه ترور مسؤولان، خدمت گذاران و دولتمردان توسط منافقین – سربازان بی‌جیره و مواجیب استکبار- انجام شد، افزود: بیش از ۱۷ هزار نفر ایرانی  ترور شده اند.

وی با اشاره به ترور شهیدان رجایی و باهنر،گفت:صداقت، خدمت بی‌منت، ولایتمداری و ساده‌زیستی از خصوصیات این شهدا بود.

خطیب جمعه زنجان ادامه داد: در صورتی که مسؤولی در خط ولایت بوده و برای خدمت به مردم تلاش کند، به بوته فراموشی سپرده نمی شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به دوم شهریور ۱۳۵۸ به عنوان سالروز شهادت شهید اندرزگو،خاطرنشان کرد: رژیم پهلوی همواره به دنبال حذف وی بود.

وی با اشاره به سالروز مبارزه با تروریسم،ایران را ضربه دیده از تروریسم عنوان کرد و گفت: امروز دشمنان از واژه تروریسم سوء‌استفاده کرده و این واژه زیر لوای استکبار و زیر چتر آنها فعالیت می‌کند.
امام جمعه زنجان برضرورت برگزاری با شکوه جشن‌های ولایت و امامت تاکید کرد وگفت:به بهانه فرا رسیدن ایام محرم در برگزاری جشن‌های ولایت و امامت کوتاهی نکنیم.

امام جمعه قم:الگوی دولتمردی رجایی و باهنر باید حفظ شود

آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس با اشاره به اینکه فرزند یکی از نعمت‌های الهی هستند، اظهار کرد: اگر نتوانیم اصول تربیتی را مورد توجه قرار دهیم این نعمت دنیایی که گاهی ذخیره آخرت است، گاهی هم می‌تواند موجب عذاب و نفرین شود.

وی با بیان اینکه اعمال انسان برای او باقی خواهد ماند، عنوان کرد: برخی از کارهای خوب یا بد اثر طولانی مدت به دنبال خواهند داشت که تربیت فرزندان نیز از جمله این کارهاست، تا زمانی که فرزند در اثر تربیت خوب خانواده خیرات انجام دهد ثواب کار او به پدر و مادرش هم خواهد رسید.

امام‌ جمعه قم خاطرنشان کرد: تربیت فرزندان نیکو زمینه‌ساز تشکیل جامعه نیکوکار خواهد بود، اگر ما بتوانیم فرزندان خود را به درستی تربیت کنیم، می‌توانیم از بسیاری آسیب‌ها و فتنه‌ها را در امان نگه‌داریم و در نتیجه جامعه را سالم‌تر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر حضرت علی(ع) تقوا نردبان صعود است، مطرح کرد: زیارت جامعه به‌عنوان گنجینه ولایت و امامت‌شناسی اثری باقیمانده از امام هادی(ع) است، ما از عید قربان گذشتیم و در آستانه عید بزرگ ولایت و امامت قرار داریم.

اعرافی با بیان اینکه همه مسلمانان عید غدیر را باید بزرگ بشمارند، تصریح کرد: امروزه در فضاهای گوناگون ابعاد اعتقادی ما مورد هجمه و پرسش است که یکی از آن ها ولایت و غدیر است و باید جوانان را با آن آشنا کرد.

وی فرارسیدن روز پزشک و داروسازی را گرامی داشت و عنوان کرد: مقوله داروسازی باید مورد توجه قرار گیرد تا صنعت داروسازی به صورت کامل داخلی شود، پزشکی باید اخلاقی، معنوی و دلسوزانه باشد، اقدامات انجام شده در پزشکی ارزشمند است اما امیدواریم به مشکلات مردم نیز توجه شد.

اعرافی ادامه داد: ما در هفته دولت قرار داریم و این هفته را گرامی می‌داریم و از خدمات دولت در گره‌گشایی از مردم هم باید تشکر کنیم اما باید این موضوع را بدانیم که دولت‌ها در طول انقلاب با همه فراز و فرودها مسیر خدمت به مردم را طی کردند، هر چند نقدها و اشکالات وجود داشته اما اکنون در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پرونده قابل توجهی از دستاوردها را داریم که دشمن به دنبال سیاه‌نمایی از این دستاوردها است.

الگوی دولتمردی رجایی و باهنر باید حفظ شود

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اضافه کرد: مطالبات و اشکالات وجود دارد و باید سیاست‌هایی را درنظر بگیریم تا مشکلات رفع شود اما جایگاه کنونی نظام اسلامی نباید مورد بی توجهی قرار گیرد، دولت مردان در هفته دولت باید دستاوردهای نظام را معرفی و نقاط ضعف را بازرسی و بررسی کنند و به دنبال اصلاح باشند، الگوی دولت مردی رجایی و باهنر الگویی بزرگ است که باید حفظ شود.

ضرورت حفظ جایگاه مرجعیت

وی با بیان اینکه نهاد بزرگ مرجعیت بسیار بزرگ است، تصریح کرد: این نهاد در طول تاریخ به این ملت خدمت کرده است، همه ما مؤظف هستیم مرجعیت را بزرگ بدانیم و نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم، رهنمودهای ایشان برای گره‌گشایی از زندگی مردم و سایر توجهات آن‌ها باید مورد توجه سخنرانان و شخصیت‌های مختلف قرار گیرد، امروز نیز این جایگاه باید محفوظ بماند و در همه عرصه‌ها مهم شمرده شود.

اعرافی خطاب به ملت ایران یادآور شد: همانطور که همه ما می‌دانیم یک هجمه بزرگ شیطانی به دنبال مقابله با نظام اسلامی است،  در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مستکبران بازهم به مصاف با ملت ایران آمده که این مصاف سنگین اما قابل عبور است. امروزه سیاست اعلام شده آمریکا و اطرافیان او سقوط نظام و ملت ایران است که در این راستا گروه اقدام را تشکیل داده و در همه عالم شبکه جنگی مشخصی را ایجاد کرده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: راهبردی که امروز گروه استکبار جهانی دنبال می‌کند، کوچک‌شماری دستاوردهای انقلابی، بدبینی و برجسته‌سازی ضعف‌هاست، این جایگاه بزرگ انقلاب اسلامی را یک به یک مورد هجمه قرار داده‌اند تا بتوانند امید را در دل‌های مردم بخشکانند، هر چند راه مقابله با این هجمه، نگفتن ضعف‌ها و نقدها نیست اما باید خدمات و پیشرفت‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جامعه‌المصطفی‌العالمیه تصریح کرد: گاهی برجسته‌تر کردن رژیم شاهنشاهی که سرتاپا غرق در فساد بود مورد توجه دشمن قرار می گیرد، در کشور فساد داریم و منکر آن نیستیم اما این فسادها نیز با تلاش و کوشش همگانی قابل رفع است.

تلاش دشمن برای گره زدن مشکلات به معادلات خارجی

وی از تلاش دشمن برای گره‌زدن مشکلات به معادلات خارجی و ترویج نگاه به بیرون بدون توجه به یک حرکت جهادی یاد کرد و گفت: راه برون‌رفت این است که ملت و مسئولان به روحیه جهادی دفاع مقدس برگردند و در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی به دنبال رفع مشکلات مردم باشند.

اعرافی خاطرنشان کرد: استکبار از این همه امنیت و سلامت در کشور ایران کور شده است به همین علت پشتیبانی‌های سخت و نرم‌افزاری داشته و گاهی سلاح‌های سنگین را به گروه‌ها معاند می‌رساند تا امنیت ایران را زیر سوال ببرد.

وی با بیان اینکه دشمنان امروزه به دنبال کنار زدن جبهه مقاومت هستند، مطرح کرد: از این جبهه می‌ترسند و نقش ایران را در آن محوری می‌دانند به همین علت برای دور شدن ایران از جبهه مقاومت تلاش می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از تلاش دشمن برای متزلزل کردن بنیان‌های اقتصاد ایران اسلامی یاد کرد و افزود: ما نیازمند یک نگاه جدید و رویکرد متفاوت در حوزه اقتصادی هستیم، دولت باید برای نقدینگی بانک‌ها و مسائل گوناگون طرح‌های مختلف را مورد توجه قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در قوه قضاییه باید جدی باشد، مطرح کرد: جایگاه رهبری، هدایت‌های ایشان و مراجع تقلید در شرایط مختلف می‌تواند ملت را از خطرها عبور دهد به همین علت باید این جایگاه را حفظ کنیم، مطالبات را دنبال کنیم اما در این مسیر به شرایط کشور هم توجه داشته باشیم.

اعرافی تصریح کرد: دشمنان بدانند که این سخن همیشگی ملت ایران است که ما صبر می‌کنیم و در کنار یکدیگر مشکلات را کاهش خواهیم داد اما مقابل شما تسلیم نخواهیم شد و بازهم در این ایام ندای ملت «هیهات من‌الذله»، مرگ بر کشورهای ظالم و در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه زاهدان: دولت با صداقت و راستگویی با مردم صحبت کند

آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با اشاره به فرا رسیدن میلاد با سعادت امام هادی(ع) اظهار کرد: شرایط زندگی امام (ع) و امام عسگری(ع) به نسبت دیگر امامان ویژه تر و سخت تر بود.
وی با بیان اینکه باید زندگی این امام را الگو قرار داد تا فرهنگ عاشورا احیا شود، گفت: امام حسین(ع) مستقیم جنگید اما امام هادی(ع) هم در جنگ مستقیم و هم جنگ سیاسی مشارکت داشت.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه رسالت پیروان امام هادی (ع) تشکیل انقلاب و رشد انقلاب اسلامی بود، افزود:  امروز وظیفه ما سنگین‌تر از کسانی است که چهل سال پیش انقلاب کردند تا بتوانیم این انقلاب را سربلند کنیم.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروزه ما در دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم و باید ببینیم با آغاز هفته دولت و سالروز شهدای گرانقدر رجایی و باهنر دولتمردان ما تا چه حد مدیریت کارآمد داشته‌اند و چه اندازه برای معیشت این مردم تلاش کردند.
وی خاطر نشان کرد: امروز با وضعیت اقتصادی و آشفته بازار طلا و ارز باید ببینیم دولتمردان ما چگونه شعارهای خود را جامعه عمل می پوشانند.
امام جمعه زاهدان افزود: دولتمردان باید خدمتگزار مردم باشند به طوری که رهبری معظم انقلاب هم همین تعبیر را به کار بردند و حتی فرمودند به من هم بگویید خدمتگزار و رهبر نگویید.
وی داشتن روحیه، تلاش، کار مضاعف و روحیه جهادی برای تمدن نوین را امری ضروری دانست و ادامه داد: دولت باید وزرایی انتخاب کند تا بی انگیزگی و سستی را برای انجام کارها ریشه کن کند.
آیت الله سلیمانی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه در چند سال اخیر بعضی از مدیران نالایق در راس کار بودند، تصریح کرد: دولت زمانی موفق است که بتواند به درون زایی روی بیاورد.
وی خاطر نشان کرد: دولت باید با صداقت و راستگویی با مردم صحبت کند.
وی ادامه داد: دولت مردان ما نباید وعده‌های تو خالی بدهند و نباید شعارها برای انتخابات باشد، اگر وعده ها تبلیغاتی باشد قطعا مردم خشمگین خواهند شد.
امام جمعه زاهدان گفت: رهبری معظم انقلاب به امر مهم مقابله با مفاسد اقتصادی بسیار تاکید داشتند و فرمودند با مفسدین اقتصادی برخورد جدی شود امیدواریم دولت مردان و خدمتگزاران ما جلوی این فسادها را بگیرند و با تلاش فراوان برای رفع مشکلات مردم کشور و این انقلاب فعالیت مضاعف داشته باشند.
خطیب جمعه یاسوج: باید غدیر و رسالت آن را در تاریخ بشر نهادینه کنیم

امام جمعه موقت یاسوج در خطبه اول نماز جمعه این هفته بیان کرد: همه فقها دروغ را جز گناهان کبیره می شمارنداگر کسی به خدا و پیامبر و اهل بیت قسم دروغ ببندد طبق ایه ی از قران از دنیا بهره قلیلی نصیبشان میشود ولی در اخرت عذابی دردناک برای آنان تدارک دیده میشود.

حجت الاسلام حسینی صدر گفت: امام صادق (ع) دروغ بستن به خدا و پیامبر و معصومین را از گناهان بزرگی دانست که قابل بخشش نیست و می فرماید یک دروغ هم از قول ما نگویید چراکه شما را از دین اسلام خارج میکنم و اگر این دروغ تعمدی باشد و روزه باشد روزه شما باطل میشود دروغ چه کوچک و بزرگ و چه اشاره به ان گناه بزرگ است.

وی افزود: برخی از مفسرین قران در طول تاریخ تفسیر به رای کرده اند و اسلام را تحریف نموده اند، یکی از مهم ترین مشکلات اسلام تفسیر به رأی آن بود، امام باقر(ع) نهضتی اغاز کرد تا مطابق با قران باشد که ما ان کسانی که میخواهند ترجمه کنند باید بر زبان عربی مسلط و زبردست باشند و قوه فهم عربی را داشته باشند و معانی ظاهری را بدانند.

حجت الاسلام حسینی صدر با بیان این که اگر کسی برای اثبات حرفت های خود، خدا را به قسم بگیرد عرش خدا میلرزد، اظهار کرد: یکی از مشکلات زمان امام باقر (ع) این بود که احادیث دروغ را از پیامبر نقل میکردند اما امام باقر (ع)  گفت اگر کسی حدیثی از پیامبر بگوید که درست و صحیح باشد جایزه دارد.

امام جمعه موقت یاسوج در خطبه دوم گفت: مناسبت های این هفته ولادت امام هادی امام دهم شیعیان است که افتخار دنیای اسلام است و در دورانی سخت متولد و به امامت رسیدند،از سختی دوران ایشان این است که متوکل عباسی از خشن ترین خلفای عباسی بود که از خصلت های زشت وی این بود که تربت امام حسین (ع)  را شخم کرد تا مردم به زیارت این امام نروند و امام باقر را اذیت کنند.

وی افزود: شهادت شهید اندرزگو روحانی انقلالی که رهبر فرمود یک چریک مسلمان که که ۱۴ سال ساواک را گیج کرده بود و ساواک نتوانستند ار این شهید رد پایی پیدا کنند،بعد از مسافرت به لبنان گروه های جهادی را علیه صهیونیست ها تاسیس کرد که شهادت این شهید موجب شد که نقشه های دشمن نقش برآب شود.

حسنی صدر به عید غدیر اشاره کرد و گفت: عیدی که پیامبر یک جشن مفصل گرفت و کار بزرگی که انجام داد این بود که جانشین رهبر جامعه اسلامی را مشخص کرد و مسلمانان باید جشن بزرگ بگیرند نباید جشن غدیر فقط به پلاکارد و شربت و شیرینی خلاصه شود باید غدیر را و رسالت غدیر را در تاریخ بشر نهادینه کنیم، غدبر مهم ترین اصل برای مسلمانان است.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: این دو شهید بزرگوار خصوصیات منحصر به فردی داشتند، الگوی مسئولین نظام اسلامی باید ائمه باشد و مسئولین نظام باید در ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری زندگی کنند، امام علی (ع) می توانست در رفاه کامل زندگی کند اما می خواست ببیند که حاکم مسلمان چگونه در ساده زیستی زندگی میکنند.

 

خطیب جمعه یاسوج با بیان خاطره ای از شهید رجایی ادامه داد: وقتی شهید رجایی میخواست سر کار برود، فرزندش گریه میکرد که دوچرخه میخواست ولی شهید رجایی گفت من پول ندارم همراهان او گفتند که از بیت امال بردارید بعدا پس دهید، اما او این کار را نکرد، رهبری گفتند کسانی که به سمت بیت المال دست درازی میکنند دستشان قطع شود.

حسینی صدر در ادامه گفت: شهید رجایی با مردم بود و با انان زندگی کرد و برای خدا به مردم خدمت میکردند،اخلاص از جمله ویژگی های این شهدای والامقام بود، ولایتمداری از نکات برجسته این شهدا بود و به پایه های نظام اسلامی و ارزشهای آن پایبند بودند و دفاع میکردند و نقشه های دشمنان را شناسایی میکردند.

وی در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه بیان کرد: دشمنان در جنگ های اخیر پول های زیادی هزینه کرده اند اگر جنگ شود کدام کشور حاضر است که برای دفاع از ایران در برابر امریکا بایستد
آمریکایی ها در برابر پابرهنه های یمن کم آورده اند ان موقع شما انتظار دارید در این جنگ پیروز شود، بعد از بیانات رهبری، آمریکایی ها کارگروهی تشکیل دادند تا ایران را تحت فشار بیشتر قرار دهند و الان نیز منسجم تر با برخی کشورها شده اند، در بحث اغتشاشات فعالیت هایی میکنند که به این نظام ضربه بزنند ولی به برکت این نظام و مردم و رهبری هرگز این اتفاف نخواهد افتاد.

امام جمعه شهرستان همدان:مشکلات اقتصادی ما ارتباطی به تحریم ندارد و اثر بی تدبیری است

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در خطبه های نماز جمعه ی همدان  گفت : ما نسبت به قبل خیلی پیشرفت کرده ایم ، در اثر انقلاب اسلامی و استقامت شما مردم این دستاورد های انقلاب در هفته ی دولت باید برای نسل جدید انقلاب بازگو شود ، شما نگاه کنید به گذشته چند نفر آب و برق و گاز و وسایل رفاهی زندگی داشتند ، نگوییم دنیا تغییر کرده ، خوب دنیای عراق هم تغییر کرده ولی انها این دستاورد ها را نداشته اند ، اینها به برکت وجود انقلاب و خون شهداست ، بله گرانی هم هست ، ماهم مخالف هستیم با این گرانی اما نباید نیمه ی خالی را دید. ما در بسیاری از زمینه ها به خودکفایی رسیده ایم و در منطقه حرف برای گفتن داریم.

وی ادامه داد : من به دولتمردان عرض میکنم زندگی شهید رجایی را ببینید و مطالعه کنید ، فقط در پلاکارت ها و شعار های رجایی را نگوییم ، چند نقر از وزرا و رییس جمهور های ما مانند شهید رجایی زندگی میکنند ؟ نگویید آن زمان تمام شد ، فقط شعار نباشد ، مسئولین حتما یک مقایسه ای داشته باشند ، ما هم به تبعیت از مقام معظم رهبری از دولت پشتیبانی میکنیم اما دولت هم باید دولت مردم رنج دیده باشد و با تمام توان به مردم خدمت کند.

آیت الله موسوی اصفهانی بیان کرد : مرکز گردشکری اسیا همدان شده است ، اصل گردشگری مسئله ای است که اگر با حفظ فرهنگ اسلامی برگزار شود منافع هم دارد ، باید توجه شود که گردشگری که از کشور های دیگر می آید فرهنگ خودش را به ما تحمیل نکند ، بلکه ما فرهنگ خود را به آنها نشان دهیم. و خواهش ما این است که همه ی عزیزان از این مسئله استفاده کنند و فرهنگ اسلامی را تقویت کنند ، و از مسئولین هم تقاضا دارم که نماد انقلابی میدان امام را به میدان برگردانند ، شما میتوانید این سازه ها را طوری تمظیم کنید که این امر مقدر شود و به عنوان نماینده خبرگان و خدمت گذار حوزه از طرف مردم همدان از شما تقاضا دارم این نماد را برگردانید

وی ادامه داد : موضوع بعدی موضوع اقتصادی است ومن حرف های رهبری را بیان میکنم ، مشکلات اقتصادی ما ارتباطی به تحریم ندارد و اثر بی تدبیری است ، بیان شد ۱۸ هزار ملیارد دلار در اثر بی تدبیری به افرادی واگذار شد آن هم وقتی که ما در تهیه ی ارز مشکل داریم ، این مشکل بخاطر بی تدبیری است. ما از دولت پشتیبانی میکنیم و اما افراد باید پاسخگو باشند ، مانند اقای ظریف که گفتند ما در ارتباط با امریکا اشتباه کردیم و من از ایشان تشکر میکنم.

امام جمعه موقت همدان گفت: ما از قوه ی قضاییه تقاضا داریم که مفسدان اقتصادی را محاکمه کند ، نباید به دنبال کسی که سکه و ارز گرفته باشیم ، باید به دنبال کسی باشیم که با بی تدبیری این ها را عرضه کرده ، و باید با این افراد برخورد شود ، کسی که انقدر بی تدبیر است لیاقت حضور در عرصه ی اقتصادی را ندارند و باید محاکمه شوند .

وی گفت : سیاه نمایی نکنند که انقلاب به بن بست رسیده ، ما مشکلات خیلی بد تری را پشت سر گذاشتیم ، سال های گذشته دشمنان به دنبال ایجاد فتنه و نا امنی بودند اما با رهبری رهبر انقلاب و حضور شما مردم ناکام ماندند ، این بار هم ناکام خواهند ماند ، ما از مجلس تقاضا داریم که به مسائل اقتصادی ورود کنند و از دولت و وزرا مطالبه کند و از قوه ی قضاییه تقاضا داریم که افراد متخلف را معرفی کند و انها را به سزای اعمالشان برسانند.

موسوی اصفهانی گفت: درمذاکره ی با امریکا هم که ما تازه یک تجربه ی جدید تجربه کسب کردیم ، خیانت و دشمنی امریکا برای ما مسجل شده ، ما با خواست خدای متعال زیر پرچم ولایت فقیه استقامت میکنیم و از این مشکل هم عبور میکنیم.

امام جمعه موقت قزوین: خدمات دولت به اندازه وعده‌ها و شعارهایش نبود/ از عملکرد دولتمردان گلایه داریم/ عید غدیر جزو افضل اعیاد شیعه است

حجت الاسلام علی قابل در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر قزوین با اشاره به در پیش بودن ایام ولادت امام هادی(ع) اظهار کرد: این امام همام در حدیثی به ثمره تقوا اشاره کرده و می‌فرمایند:«هرکس که حرمت خدا را نگاه دارد حرمتش محفوظ می‌ماند و کسی که مطیع خدا باشد دیگران مطیع او می‌شوند.»

وی افزود: همچنین امام هادی(ع) در حدیث دیگری می‌فرمایند: «دنیا مثل بازاری است که در آن عده ای سود کرده و عده‌ای خسران زده می‌شوند، کسانی که همه عمر خدا را به دنیاطلبی اختصاص بدهند زیان خواهند دید.»

این خطیب جمعه با اشاره به زندگی امام هادی(ع) اذعان کرد: این امام بزرگوار در ۱۵ ذیحجه متولد شد و ۴۱ سال عمر کرد و سرانجام به دست حکومت وقت مسموم شد، امام دهم ما ۳۳ سال با رنج و سختی امامت کردند و شکنجه‌های فراوانی در زندان و تبعید متوجه ایشان بود و سرانجام در سامرا در زندان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: امامت امام هادی(ع) همزمان با حکومت متوکل عباسی بود و یکی از شکنجه‌های تلخی که به امام داده شد تخریب مزار حضرت سیدالشهدا توسط متوکل بود، ۲ یادگار از امام دهم نزد شیعیان باقی مانده که حضرت عبدالعظیم حسنی در شهر ری است که زیارتش همچون زیارت امام حسین(ع) در کربلاست، مورد دوم هم زیارت جامعه کبیره است که شناسنامه امامت برای مسلمانان است.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به در پیش بودن عید سعید غدیر گفت: امام هادی(ع) می‌فرمایند:«برای شیعه ۴عید وجود دارد، عید فطر، عید قربان، عید غدیرخم و روز جمعه که عید غدیر افضل اعیاد است».

وی با بیان اینکه از دوم شهریورماه هفته دولت آغاز می‌شود، تصریح کرد: هفته دولت به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر نامگذاری شد که جنازه سوخته این شهدا هشتم شهریورماه در دهه ۶۰ بر دستان مردم عزیز ما قرار گرفت، این عزیزان دولتمردانی بودند که در ۲ ماه کاری خود در حوزه ریاست جمهوری و نخست وزیری برای همه دولتمردان ما در زمان‌های مختلف به الگو تبدیل شده اند.

قابل با بیان اینکه هفته دولت بهانه ای برای بررسی عملکرد دولت است، عنوان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی برکات زیادی نصیب ملت ایران شده است یک سری خدمات مثل استقلال، عزت و آزادی، حفظ و تمامیت ارضی کشور و مردمسالاری، رشد علمی، قدرت دفاعی و نظامی، برای کل عمر نظام است.

وی تصریح کرد: ما از عملکرد دولت گلایه داریم، خدمات به اندازه انتظارات و وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی دولت نیست، دولتمردان وعده دادن بودند که آنچنان وضعیت اقتصادی رونق پیدا کند که مردم از دریافت یارانه‌ها منصرف شوند اما امروز شاهدیم که مردم به دریافت یارانه محتاج شده اند.

خطیب نمازجمعه ابراز کرد: دولتمردان باید پذیرای انتقادات مردم و دلسوزان نظام باشند و پاسخگوی وعده‌های و شعارهای محقق نشده باشند‌.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در هفته جاری بیان کرد: شهادت دادستان اول انقلاب شهید لاجوردی که با بی مهری دولت اصلاحات، برکنار شد و توسط منافقین در مغازه خود به شهادت رسید، همچنین شهادت سید علی اندرزگو مبارز چریکی بود که در دوران شاه در دل ساواک ترس و وحشت ایجاد کرده بود جزو مناسبت‌های این هفته است.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: شهادت حاج مهدی عراقی و فرزندش به دست فرقان نیز جزو دیگر مناسبت‌های این هفته است که این مبارز انقلابی جزو فداییان اسلام بود که در جریان ترور منصور حضور داشت و پس از انقلاب امام راحل از او به عنوان برادری متعهد یاد کردند و در تنها تشییع جنازه ای که امام شخصا حضور پیدا کردند مراسم تشییع حاج مهدی عراقی بود.

وی ادامه داد: شهید آیت الله حکیم رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در روز جمعه ای به دست بعثی‌ها به همراه جمعی از نمازگران به شهادت رسید، مقام والا و علو درجات و آبرومندی در پیشگان خدا را برای این شهیدان آرزومندیم.

قابل اذعان کرد: در هفته پیش رو سالگرد رحلت برخی از فقهای بزرگ را داریم که استاد اخلاق مرحوم میرزا جوادآقا ملکی تبریزی جزو عرفایی بود که مطالعه کتب ایشان از سوی امام توصیه به مطالعه شده است، همچنین آیت الله باقر آشتیانی، مرحوم محمدتقی شیرازی و علامه شیخ آقابزرگ تهرانی جزو علمای بزرگ ما هستند و از خدای متعال می‌خواهیم ارواح پاک این عزیزان را با امیرمومنان محشور بفرماید.

وی یادآور شد: مناسبت روز کارمند را به کارمندان عزیز تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم خدای متعال بهترین جزا را به آنها عطا کند.

این خطیب نمازجمعه گفت: در هفته جاری روز داروسازی را در پیش داریم، امیدواریم دانشمندان جوان عزیز ما که برای قطع وابستگی کشور به بیگانگان تلاش می‌کنند، موفق باشند.

وی عنوان کرد: به لطف خدا دیوانه ای که در امریکا روی کار آمده به اندازه کافی برای این کشور رسوایی به بار آورده است که امیدواریم شر این دشمنان به خودشان برگردد، آقای ترامپ به تازگی گفته است ما موضوع قدس را از میز مذاکرات بین اعراب و اسرائیلکنار گذاشته ایم که این آرزو را به گور خواهند برد که قدس جزئی از اسرائیل شود.

امام جمعه موقت قزوین در پایان گفت: امیدواریم با صبوری ملت ایران چهره حقیقی آمریکا رسوا شود و دنیا بداند اگر ما می‌گوییم با امریکا مذاکره نمی‌کنیم به این دلیل است که سران این کشور اهل منطق و تعهد نیستند.

 

آیت الله علم الهدی: دولت سوءتدبیرهای اقتصادی را جبران کند

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: هفته دولت زمانی برای بیان خدمات و ارائه گزارش به مردم است تا جامعه نسبت به آینده خود امیدوارتر شود.

وی افزود: امتیاز دولت ما در میان تمام دولت های جهان وابستگی مردمی است. بنا به فرمایش امام خمینی(ره)حکومت باید خادم مردم باشد و خدمت خود را برای مردم تبیین کند تا اقدامات کارگزاران نظام دیده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هرچقدر دولت و مجلس کارآمدی بیشتری داشته باشند مشروعیت آنها نیز بیشتر است و مردم خود را واسطه به آنها می دانند که رهبر معظم انقلاب نیز بر این مهم تاکید دارند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: انگیزه مردم در رای دادن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری این است که منتخبان برای زندگی مردم تدبیر کنند تا روز به روز کیفیت آن بهبود یابد و دچار مشکل نشوند. بخشی از مردم نیز که کم نیستند علاوه بر معاش، مسئولان را انتخاب کردند تا آرمان های دینی و فرهنگی آنها مدیریت شده و مراقب تهاجم فرهنگی دشمن باشند.

علم الهدی بیان کرد: اگر مردم با سوء تدبیر مواجه شدند باید مسئولان این امر را جبران کنند. از ابتدای انقلاب در راس نظام دزد و خائن به جز بنی صدر نداشتیم که از برکات خون شهداست اما متاسفانه سوء تدبیرهایی به وجود می آید که مردم را مستاصل می کند.

وی تاکید کرد: این‌که یک‌مرتبه ۶۰ تن طلا در شکل ۷ میلیون سکه به دامن مردم بریزند، آقایی ۳۷ هزار سکه بخرد و صبح فردا میلیاردها تومان سود ببرد بدون یک ریال مالیات، مردم را بدبین می‌کند. در موضوع دلار  عده‌ای با استفاده از اختلاف ارز رسمی و بازار، در حدود ۳۰ میلیون دلار بگیرند که یا کالا وارد نشود، بعضی احتکار کنند و برخی چند برابر قیمت بفروشند درست نیست.

امام جمعه مشهد اظهارکرد: چرا باید در موقعیتی که مورد تهدید دشمن هستیم، یک‌مرتبه ارز را مجانی در اختیار مردمی قرار دهند که به کشورهای خارجی می‌روند، حداقل درآمد از این ارز ۵ میلیون تومان بود. مسئولان نظر اصلاحی داشتند که قیمت‌ها را کاهش داده و نقدینگی جامعه را جذب کنند اما سوءتدبیر شد.

علم الهدی گفت: دولتی ها باید بیایند و بنشینند و سوء تدبیر را جبران کرده و اقدام عملی انجام دهند و تنها حرف نزنند.

وی ادامه داد: ما در یک ‌جامعه‌ خودی و کشور خودمانی قرار داریم، ما و عزیزانمان در همه عرصه‌های نظام خودی هستیم و غیرخودی وجود ندارد. کسانی که در دولت، مجلس و قوه قضائیه هستند، خودی‌اند.

امام جمعه مشهد یادآور شد: در هفته دولت، مسئولان ما بنشینند، فکر کنند و این وضعیت که نتیجه سوءتدبیر خودشان بوده را جبران و یک اقدام عملی انجام دهند.

امام جمعه اراک: بی برنامه بودن در حوزه مشکلات ارزی مایه تاسف است/دولت باید پاسخگوی مردم باشد

 

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک با اشاره به رشادت های که برای دفاع از اسلام و انقلاب صورت گرفته است گفت: اگر از اسلام، قرآن و کشور دفاع نکنیم دشمنان بر ما مسلط خواهند شد.
دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام هستند اظهار کرد: دشمنان برای دستیابی به اهداف شوم خودشان در سال های اخیرتحریم های مختلفی را به کشور تحمیل کرده است.
وی با اشاره به آغاز دهه امامت و ولایت بیان کرد: خدا را شاکر هستیم که زیر پرچم امامت و ولایت قرار داریم، و در جامعه ای زندگی می کنیم که فقیه عادل و جامع شرایط داریم که به اسلام عزت و اقتدار داده است و باید قدر شناس باشیم.
امام جمعه اراک اظهار کرد: دهه امامت و ولایت در واقع کارنامه بزرگ اهل بیت اسلام، مراجع تقلید و جمهوری اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم بیان کرد: کارنامه چهل ساله انقلاب درخشان است.
وی به دستاوردهای چهل ساله انقلاب در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان، شبکه گاز رسانی، تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان و … بسیار چشم گیر است، باید قدر دان این همه نعمت باشیم.
امام جمعه اراک بیان کرد: البته ایرادها و حاشیه های هم داریم که باید آنها را هم برطرف کنیم ولی اصل کار، کار با عظمتی است که صورت گرفته و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: همه این اقدامات در حالی است که اکثر کشورهای منطقه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد ادامه داد: همه این دشمنان به دنبال ضربه زدن به نظام هستند که با هوشیاری ملت ناکام مانده اند.
دری نجف آبادی به هفته دولت هم اشاره ای کرد و افزود: یاد شهدای دولت خصوصا شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.
امام جمعه اراک با اشاره به مشکلاتی که در حوزه نوسانات ارزی در کشور وجود دارد بیان کرد: دولتمردان با تدبیر حکیمانه مشکلات به وجود آمده در حوزه مسائل ارزی را مدیریت کنند.
وی با تاکید بر اینکه مشکلات به وجود آمده در حوزه ارزی قابل پیش گیری بود اضافه کرد: اگر پیش بینی های لازم از سوی دولتمردان صورت گرفته بود شرایط  اینگونه که امروز با آن مواجه هستیم تبدیل نمی شد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه بی برنامه بودن در حوزه مشکلات ارزی مایه تاسف است ادامه داد: این قدر بی تدبیری قابل قبول نیست، از مردم خجالت می کشیم، دولت باید به مردم پاسخگو باشد.
دری نجف آبادی با بیان اینکه باید دولت به خوبی از ارز کشور مراقبت کند افزود: بسیاری از کالاهای که امروز وارد کشور می شود نیاز نیست و باید مدیریت شود، لازم است بسیاری از هزینه های بی جا را حذف کرد و به فکر حل مشکلات مردم بود.
امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: جلوگیری از اسراف، کاهش هزینه های غیر ضروری، مبارزه با احتکار، فرار مالیاتی و سرمایه های ملی از وظایف دولت، مجلس وقوه قضایه است، که باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری: استکبار جهانی پرچم‌دار ترور در دنیا/ روحیه جهادی از فاکتورهای لازم و ضروری برای دولت خدمتگزار است

 

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد اظهار کرد: امروز استکبار جهانی پرچم‌دار ترور در دنیا است و آمریکا و کشورهای استکباری حامیان این کشور هستند.

وی بیان داشت: برخی از کشورهایی که خود حامی تروریست می‌باشند و هر روز شاهد جنایات آن‌ها در دنیا هستیم سعی دارند ایرانی را که سال‌ها خود قربانی این اقدام نادرست بوده، تروریست جلوه دهند.

امام جمعه شهرکرد دولت‌ها را برآمده از رای مردم دانست و عنوان داشت: باید دولتی که با رای مردم بر سر کار آمده است برای پیشرفت کشور تلاش کند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: لازم است دولت‌ها صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهند، برای تحقق وعده‌های خود تلاش نمایند و این نکته را در نظر داشته باشند که خدمت صادقانه ویژگی دولت برآمده از ملت است.

وی با اشاره به هشتم شهریورماه سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریست افزود: دنیادوستی از ویژگی‌های این دو شهید بزرگوار  نبوده و هیچ گرایشی به زندگی اشرافی نداشتند.

نکونام روحیه جهادی را یکی از فاکتورهای لازم و ضروری برای دولت خدمتگزار دانست و بیان داشت: ایمان، تقوا و پاک‌دستی از دیگر ویژگی‌های دولت برآمده از ملت است و این ویژگی‌ها به خوبی در شهیدان رجایی و باهنر دیده می‌شد.

وی تاکید کرد: بهره‌مندی از منابع دینی و قرآنی برای مدیریت، استکبارستیزی، صلابت و ایستادگی، تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های برآمده از مردم، قطع نگاه به خارج از کشور و پرهیز از نگاه‌های حزبی و جناحی که این روزها به یک خطر و دام برای کشور تبدیل شده است نیز از فاکتورهایی است که یک مدیر انقلابی برخواسته از دل مردم باید داشته باشد.

خطیب جمعه شهرکرد با اشاره به وجود برخی سوءمدیریت‌ها در کشور بیان داشت: منکر وجود تحریم‌ها نیستیم و می‌دانیم این تحریم‌ها تاحدودی موثر بوده‌اند اما باید قبول کنیم مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی‌شده هم در کشور کاهش یافته است.

نماینده‌ ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری بر ضرورت نظارت مجلس بر امور تاکید و خاطرنشان کرد: مادامی که از جوانان بهره گرفته نشود و کار به دست افرادی که توانایی لازم را ندارند سپرده شود نباید انتظار بهبودی در اوضاع داشت.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.