پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس مطرح کرد;
محمودآباد در بخش پرورش گل و گیاه پتانسیل بالایی دارد
نماینده مردم شهرستانهای نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان محمودآباد قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی پرورش گل و گیاه در مازندران را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی اسماعیلی در جلسه  رفع مشکلات و موانع تولید گلخانه داران با مسئوولین و کارشناسان جهاد کشاورزی و گلخانه داران شهرستان محمودآباد در محل جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به وضعیت کشور و شرایط تحمیل به تحریم، گفت: امروز، کشور در شرایط بسیار حساس و مهمی قرار گرفته، لذا بایستی با برگزاری نشست های صمیمی و بررسی موارد و مشکلات با تولید کنندگان و بهره برداران بخشهای تولیدی و …. مشکلات موجود را پشت سر بگذاریم.

نماینده مردم شهرستانهای نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان محمودآباد در بخش پرورش گل و گیاه، گفت: این

وی خاطر نشان کرد: بهره برداران و در رأس آن اتحادیه گل و گیاه این شهرستان بایستی از این فرصتی استفاده  کرده و با برگزاری جلسات مستمر فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

در ادامه این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در شرایط امروز کشو، توجه به توسعه و تولیدگل و گیاه بعنوان یک راهبرد در ایجاد اشتغال و ارزآوری خود میتواند گام مهم دربرابر مبارزه با تحریم و لبیک به منویات رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی باشد، گفت:  این شهرستان با دارا بودن رتبه اول در تولید گلهای شاخه بریده و رتبه سوم در گیاهان آپارتمانی در سطح استان، از ظرفیت، پتانسیل و توانمندی های بالایی در این زمینه برخوردار است.

احمد صادقی با اشاره به اینکه با شناخت موانع و مشکلات می توان مسیر تولید را از حالت سنتی به مدرنیزه هدایت کرد، به حمایت سازمانی از صدور مجوز تغییر کاری در راستای تبصره چهار ماده یک برای بخش گلخانه تاکید کرد.

وی در پایان از برگزاری نمایشگاه سالانه گل و گیاه زینتی که برای سومین سال متوالی در شهریور ماه امسال در محمودآباد با هدف معرفی ظرفیت، توانمندی و قابلیت های گل و گیاه این شهرستان خبر داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.