پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آخرین جزئیات از سقوط هواپیمای تهران- یاسوج/ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰: علت حادثه یخ زدگی بود/ در آن زمان نباید اجازه پرواز به هواپیما داده می شد
سخنگوی کمیسیون اصل 90مجلس گفت: بر اساس مستندات و مدارک تیم کارشناسی مجلس و کمیسیون اصل 90هواپیما دچار یخ زدگی شده است،از طرفی تا کنون 10 مورد سابقه یخ زدگی از این نوع هواپیما در کل دنیا مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰مجلس با اشاره به آخرین جزئیات از بررسی علل سقوط هوا پیمای(ATR)شرکت هواپیمایی آسمان اظهار داشت: نشستی را در این خصوص در کمیسیون اصل ۹۰مجلس با حضور کمیته بررسی سانحه متشکل از۵کارگروه، مسئولان سازمان هواپیمایی، هیئت رئیسه فراکسیون مجلس، مشاوران و کارشناسان مربوطه داشتیم.

وی افزود: کمیته بررسی سانحه چندین دلیل را برای سقوط هواپیما بیان کردند که یکی از دلایل امواج کوهستان است، اما کارشناسان مجلس این دلیل را باور ندارند و معتقدند امواج کوهستان تاثیری بر سقوط هواپیما نداشته است چراکه قبلا این نوع هواپیمادر کل دنیا سابقه سقوط به علت امواج کوهستان را نداشته است همچنین موضوع امواج کوهستان را که آیا می تواند دلیلی برای سقوط باشد را با تیمی که از فرانسه برای بررسی علت حادثه به ایران آمده بودند مطرح کردیم که نظر آنها نیز این بود که امواج کوهستان نمی تواند خیلی اثرگذار باشد.

نماینده مردم شیراز در خصوص علت اصلی سقوط هواپیما اظهار داشت: بر اساس مستندات و مدارک تیم کارشناسی مجلس و کمیسیون اصل ۹۰هواپیما دچار یخ زدگی شده است،از طرفی تا کنون ۱۰ مورد سابقه یخ زدگی از این نوع هواپیما در کل دنیا مشاهده شده است که این خود می تواند دلیلی برای قبول این ادعا باشد، نظر کارشناسان ما یخ زدگی آب است.

وی در پاسخ به این سوال که مقصر اصلی درسقوط هواپیمای آسمان چه کسانی هستند، اظهار داشت: تیم بررسی سانحه هواپیمایی معتقدند درشرایط بد آب وهوایی منطقه در آن زمان نباید اجازه پرواز به هواپیما داده می شد که مسئول مستقیم آن ناظر اصلی سازمان هواپیمایی و بعد از آن شرکت هواپیمایی آسمان است.

وی در پایان گفت: در این جلسه مسئولین هواپیمایی و کارشناسان مجلس گزارشات خودشان را ارائه دادند که مستلزم بررسی بیشتری است و بعد از بررسی نتیجه گزارش کمیسیون به صحن مجلس و به قوه قضائیه برای تکمیل پرونده و رسیدگی ارسال می شود.

شایان ذکر است که روز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، هواپیمای مسافربری مسیر تهران به یاسوج متعلق به خطوط هواپیمایی آسمان در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان به کوه دنا در منطقه کوهستانی پادنا برخورد کرد که متاسفانه باعث کشته شدن همه۶۰ مسافر و ۴ خدمه پروازی هواپیما شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.