پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مازندرانه گزارش می دهد؛
پای لنگ فوتبال آمل در لیگ برتر
در اردیبهشت فوتبالی مازندران در کنار هیاهوهای صعود تیم نساجی، تیم نود آمل با پیروزی دو بر صفر بر تیم اردبیل و با کسب 7 امتیاز، مقتدرانه و بدون شکست به مسابقات لیگ برتر نونهالان کشور صعود کرد و افتخار دیگری را بر پیشانی این استان زرخیز ثبت نمود و برای آمل اتفاقی تاریخی را رقم زد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

فوتبال در هر کجای دنیا باشد طرفداران زیادی دارد، هواداران پرو پا قرصی که آن را محبوب ترین رشته ورزشی کرده است، کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نیست، حتی کسانی که تمایلی به ورزش ندارند فوتبال جذابیت خاص خود را در میان دیگر رشته های ورزشی داشته است. در هر رشته ورزشی کشورمان پای مازندرانی ها را می توان حس کرد و بیراه نیست این استان را پهلوان پرور بخوانیم، حضور سه مازندرانی در ترکیب اصلی تیم ملی بازی های جام جهانی امسال  و وجود اسطوره های از این استان در لیگ برتر و سطح عالی فوتبال ایران شاهد این ادعاست؛ اما دوران لیگ برتری مازندران به سالهای دور بر می گردد، شموشک نوشهر در دوره های سوم تا پنجم و حسرت نداشتن تیمی در لیگ برتر خلاء بزرگی به شمار می رفت که دراردیبهشت طلایی امسال این طلسم چندین ساله  شکست و ما نیزطعم لیگ برتری شدن را چشیدیم.

در اردیبهشت فوتبالی مازندران در کنار هیاهوهای صعود تیم نساجی، تیم نود آمل با پیروزی دو بر صفر بر تیم اردبیل و با کسب ۷ امتیاز، مقتدرانه و بدون شکست به مسابقات لیگ برتر نونهالان کشور صعود کرد و افتخار دیگری را بر پیشانی این استان زرخیز ثبت نمود و برای آمل اتفاقی تاریخی را رقم زد، آملی که در تمام رشته های ورزشی حرفی برای گفتن داشت و در فوتبال نیز بازیکنانی چون حامد شیری، حامد فلاح زاده، اله یار صیادمنش، حمیدرضا دیو سالار را به جامعه فوتبال تزریق کرده بود، نداشتن تیمی در لیگ برتر نقطه کوری به شمار می رفت که در اردیبهشت امسال این بغض با تیم نود آمل شکسته شد و ما را در فوتبال نیز سرآمد کرد؛ در این گزارش به ورزش آمل و نگاهی به لیگ برتری شدن فوتبال این شهر پرداختیم.

سرمربی تیم نود آمل با اشاره به شروع فعالیت های مربیگری اش گفت: از تیم عاشورا شهرستان آمل شروع کردم و بعدها در تیم خاوران جوان، مقاومت ساری که از لیگ دسته سه به لیگ دسته دو صعود کرد و بازیکنانی که امروز نام آور هستند؛ چون میلاد جهانی، حمید دیوسالار، کریم اسلامی، میلاد قنبری در این دوره بازی می کردند، یکسال در تهران بودم و بعد از آن به استقلال ساری رفتم که از دسته سه به دسته دو صعود کرد، ۲ سال در صنعت ساری و سال ۹۳ در تیم بازرگانی وشتانی، مربی بودم.
اکبر نظری با بیان اینکه  از سال ۸۴ مجوز مدرسه فوتبال در آمل را گرفتم خاطرنشان کرد: از سال ۹۴ بصورت جدی شروع بکار کردم و بعد از اینکه در مازندران منتخب شدیم و موفقیت در مسابقات مناطق که در استان گلستان برگزار شد در دوره دوم  در تبریز با  پیروزی از قزوین، تبریز، اردبیل و کسب ۷ امتیاز  به لیگ برتر صعود کردیم.
وی به منتخب شدن ۴ نفر از بازکنانش در اردوی تیم ملی نونهالان اشاره کرد و یادآورشد: امیرحسین جان محمدی، طاها خاکزاد، محمدطاها سلیمانی به اردوی تیم ملی زیر ۱۴ سال  منطقه ۴ دعوت شدند و با وجود اینکه تیم خیلی بزرگی نیستیم این حجم منتخبین قوت قلبی برای ماست که فهمیدیم کار مان را بخوبی انجام می دهیم و ۹ نفر در از بایکنان تیم مان در آکادمی مهدی مهدوی کیا انتخاب شدند و زیرنظر استاد سوئدی تمرین میکنند.
سرمربی تیم نود آمل از حضورتیم در مسابقات لیگ برتربیان کرد: بعد از صعود تیم مان جزء دو نماینده استان مازندران و موفقیت در مسابقات استان گلستان به مسابقات استان تبریز راه یافتیم و با تبریز، اردبیل، قزوین هم گروهی شدیم که با کسب ۷ امتیاز به لیگ برتر صعود کردیم.
وی از وضعیت تیم نود آمل خاطرنشان کرد:یک هفته زودتر وارد تبریز شدیم و قبل از آن در ییلاقات آمل بازیکنان را به اردو بردیم تا آمادگی برای شرایط جوی آنجا داشته باشند، برنامه ریزی های غذایی و ورزشی دقیق و خوبی برای بازیکنان ارائه می شد که توانستیم تیم میزبان را شکست دهیم.
نظری از مشکلات این تیم را نداشتن منابع مالی خواند و عنوان کرد:هیئت فوتبال پشت خصوصی سازی پنهان شده است برای بازی های لیگ امکانات لازم را برای میزبانی نداریم، ۴ نفر از بازیکنان از شهرهای دیگر استان هستند شرایط برای خوابگاه و امکاناتی نداریم تا کمتر رفت و آمد کنند تا هزینه ها کمتر شود، از لحاظ مالی به مشکل برخوردیم و اگر همین منوال بگذرد مجبورم تیم ام را با وجود اینکه خیلی برای آن زحمت کشیده ام بفروشم.
وی با اشاره به افتخارآفرینی بازیکنانش گفت:با وجود اینکه تیم بزرگی نیستیم ولی سه نفر از بازیکنان تیم مان  امیرحسین جان محمدی، طاها خاکزاد، محمدطاها سلیمانی به اردوی تیم ملی زیر ۱۴ سال  منطقه ۴ دعوت شدند، این حجم منتخبین قوت قلبی برای ماست که فهمیدیم کارمان را بخوبی انجام می دهیم و ۹ نفر از بایکنان تیم مان در آکادمی مهدی مهدوی کیا انتخاب شدند و زیرنظر استاد سوئدی تمرین می کنند.
سرمربی تنها تیم لیگ برتر فوتبال آمل از دلایل موفقیت تیم نود آمل را وجود کادر فنی متخصص دانست و ابراز کرد:تلاش و زحمت های تیم و کادر فنی مجتبی محبی، حسن مهاجری، آرمان عرب زاده، امید قربانی، رضا شیرازی، رضا قلی پور و مرتضی چتین باعث شده به تنهایی به اینجا برسیم، اگر به عقب برگردم نمی تواتم این راه را دوباره طی کنم و این سختی ها تحمل کنم.
وی وجود تیم نود آمل را نقطه عطفی در فوتبال این شهرستان خواند و خاطرنشان کرد:با وجود اینکه در تمام رشته ها سرآمد هستیم ولی در فوتبال در لیگ برتر حضور نداشتیم انتظار می رود مردم و مسئولین این تیم را که تنها نماینده در تقویم آمل در لیگ برتر است حمایت کنند تا بتوانیم آبروی آمل را حفظ کنیم و با آموزش پایه فوتبال خوبی داشته باشیم.

مرتضی چتین مربی تیم نودآمل که از بازیکنان سابق تیم های مطرح کشور چون نفت تهران، شاهین یزد ،پتروشیمی تبریز، شموشک نوشهر، پیام صنعت آمل بوده و حضور پررنگ داشته و به قول معروف تنش به تن بازیکنان بزرگ خورده است از آمادگی کامل تیم اش در مسابقات اشاره کرد و گفت: برنامه های تمرینی و غذایی دقیق و سختی برای بازیکنان داشتیم، با آمادگی کامل به مسابقات رفته بودند و با وجود اینکه تیم های هم گروهی قوی بودند ولی توانستیم حتی از میزبان مسابقات نیز موفق شویم.
وی از پیوند عمیق میان بازیکنان و خانواده های آنها اشاره کرد و گفت: خانواده ها باهم جمع می شوند و بازی ها را نگاه می کنند وقتی یک پنارتی را در بازی های تبریز بازیکنان ما نزدند مادرها گریه می کردند.
چتین حضور یک تیم از آمل را در لیگ برتر امیدوارانه  خواند و بیان کرد: صعود تیم نودآمل در لیگ برتر درتاریخ آمل اتفاقی بی نظیر است که باید به فال نیک گرفت و امروز تیم نود آمل برای همه مردم این شهر است و مسئولین و مردم باید به این تیم حمایت  کنند تا بتوانیم خوب کار کنیم، از لحاظ مالی تا به امروز از جیبمان خرج کردیم تا بتوانیم تیم را نگه داریم.

گزارش از میثم یوسفی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.