پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شهردار بابکان بیان کرد:
شهر بابکان مزیت های زیادی برای گردشگری دارد
شهردار بابکان گفت: احداث آتش نشانی، ساختمان اداری شهر و معابر از اولویت های شهرداری بابکان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید محمد مهدی فاطمی شهردار شهر بابکان اظهار کرد: این شهر با پنج هزار نفر جمعیت متشکل از پنج روستای هارون کلا، اجوار کلا، نجارکلا، خونی سر، نفرخیل که مرکز آن دشت سر بوده تشکیل شده است.

وی به پتانسیل بالای این منطقه اشاره کرد و افزود: شهر بابکان تمام مزیت های گردشگری همچون فاصله ۱۰ دقیقه ای با جنگل، دریا و فاصله ۲۰ دقیقه ای با کوه و فضای سبز را دارد که امتیاز زیادی برای جذب گردشگری می باشد.

شهردار بابکان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این منطقه ۴ سال به عنوان مجتمع روستایی بود، ۹۰ درصد تغزیرات معابر انجام شده و کارهای زیر بنایی باید انجام شود، مثلا مشکل آب لوله کشی باید حل شود تا بتوانیم به پیاده رو سازی معابر بپردازیم و با اداره آب و فاضلاب آمل پیگیر این مسئله هستیم.

وی از برنامه های آینده شهرداری را ساخت بلوار مرکز شهر خواند و عنوان کرد: در این خصوص  توافق هایی باید با مدیریت نساجی صورت بگیرد که نشست هایی انجام شده است.

فاطمی با اشاره به اولویت های شهرداری گفت: احداث آتش نشانی، ساختمان اداری شهر و معابر از اولویت های شهر بابکان است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه چهار ماه از سال سپری شده است، بودجه امسال حدود ۲ میلیارد تومان بود که امیدوارم این رقم افزایش پیدا کند.

محمد مهدی فاطمی در خصوص نقاط قوت این شهر گفت: با توجه به جاده قدیم و جدید آمل به بابل هر دو در مسیر این شهر است و موقعیت های طبیعی چون شالیزارها و وجودعوامل گردشگری که در کوتاه ترین زمان ممکن می توان به آنان دست یافت، شرایط گردشگری خوبی را محیا کرده است.

وی به سطح بالای اجتماعی و فرهنگی این شهر اشاره کرد و افزود: با وجود نساجی بابکان و اشتغال بسیاری از مردم این منطقه از دیرباز موجب شده، بابکان آمادگی لازم را برای شهر شدن داشته باشد.

 

مصاحبه از: سحر صالحی زرخونی

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.