پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل مطرح کرد:
اشتغال ۲۴ هزار و۶۶۲ نفر در شهرک های صنعتی آمل
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل گفت: 24 هزار و 662 نفر در شهرک های صنعتی آمل مشغول فعالیت هستند که از این تعداد 18 هزار پرسنل بیمه شده در شرکت کاله می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

چنگیز فروزان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل با بیان اینکه چهار شهرک صنعتی در آمل وجود دارد، اظهار کرد: چهار شهرک صنعتی آمل تقریبا ۱۷۰ هکتار زمین را شامل شده است که ۳۶۴ واحد صنعتی در آن مستقر هستند و ۹۳ شرکت در خارج از شهرک ها استقرار دارند.

وی  ادامه داد: با فقر زمین برای گسترش صنعت روبه رو هستیم و به این خاطر است که سرمایه ها در خارج از شهر و یا استان سرمایه گذاری می شوند؛ مثلا در شهرک تشبندان ۹۰ درصد واحد ها آملی هستند.

فروزان اظهار کرد: ۲۴ هزار و ۶۶۲ نفر در این  شهرک ها مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۱۸ هزار پرسنل بیمه شده در شرکت کاله بوده اند که این ظرفیت بالای این مجموعه را نشان می دهد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل به شعار امسال اشاره کرد وگفت:در سال حمایت از کالای ایرانی باید از تولیدکنندگان حمایت کنیم تا بازار ازکالای وطنی پر باشد مثلا؛ شرکت کاله برای ساخت پالایشگاه شیر که در کشور اولین بار اتفاق خواهد افتاد، نیاز به حمایت دارد، که از قِبل آن هزاران شغل به وجود خواهد آمد.

وی با بیان جواز تاسیس ۱۶ واحد صنعتی در سه ماهه اول سال ۹۷ تاکید کرد: یکهزار و ۱۱۹ نفر در ۳ ماهه اول سال ۹۷ صاحب شغل شدند که این تعداد در سال گذشته ۲۲۰۰ نفر با جواز ۸۴ واحد صنعتی بوده است.

فروزان افزود:۶۱ واحد جواز تاسیس در سال گذشته داده شده که برای ۵۳۳۳ نفر فرصت شغلی فراهم نموده است، که در سه ماه اول امسال به اشتغال ۳۰۳۶ نفر و ۱۳ واحد جواز پروانه بهره برداری بوده است.

خبر و تنظیم: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.