پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نوبخت در نشست خبری: کلید ما همه قفل‌ها را باز نمی‌کند/ از رفقایمان انتظار حمایت و روحیه‌دادن داریم/ تغییر جهانگیری و من دروغ است
سخنگوی دولت از برگزاری جلسه‌ای خبر داد که صبح امروز، درباره مسکن و بافت فرسوده، به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد و اظهار داشت: مقرر شد سیصد هزار فرصت شغلی با ساخت دویست هزار مسکن ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمّدباقر نوبخت سخنگوی دولت، صبح امروز(سه‌شنبه ۲۶ تیر) در نشست خبری هفتگی خود اظهار داشت: در آخرین جلسه هیأت دولت، مقرر شد، صد هزار میلیارد تومان طلبی که اشخاص حقیقی و حقوقی از بانک‌ها دارند، از طرف دولت به بانک‌ها پرداخت شود که این کار، از امروز آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه بدهی دولت به بانک مرکزی، از ده هزار میلیارد تومان به هشت هزار و پانصد میلیارد تقلیل پیدا کرده، خاطرنشان کرد: پنج هزار و هشتصد میلیارد تومان برای سال ۸۹ یا ۹۰ جهت پرداخت یارانه بوده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: در آیین نامه تبصره ۱۸ مقرر شد برای ایجاد یک میلیون و سی و سه هزار فرصت شغلی، حدود شصت و پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان سرمایه گذاری شود.

نوبخت، از برگزاری جلسه‌ای خبر داد که صبح امروز، درباره مسکن و بافت فرسوده، به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد و اظهار داشت:  مقرر شد سیصد هزار فرصت شغلی با ساخت دویست هزار مسکن ایجاد شود.

وی ادامه داد: روش جدید دولت در ارتباط با مسکن، ساخت و نوسازی بافت فرسوده در یک محله است که در آن، مکان‌های خدماتی در نظر گرفته شده است، که تقریباً نصف مکان ایجاد شده برای مالکان ملک، و پنجاه درصد بقیه برای توسعه‌گر است.

نوبخت خاطرنشان کرد: قرار شد پنجاه هزار واحد مسکونی حمایتی در داخل شهر و پنجاه هزار واحد مسکونی روستایی با تسهیلات ارزان‌قیمت ایجاد کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه شرکت‌ها و صنایع تولید خودرو سنگین مثل کامیون و اتوبوس، ده میلیارد و هشتصد میلیون دلار قطعات وارد می‌کنند، اظهار داشت: دولت اصل و سود مرتب اینها را از طریق سازمان برنامه و بودجه تضمین می‌کند.

نوبخت ادامه داد: تا تاریخ ۱۴ تیرماه کل منابع درآمدیمان نسبت به همین تاریخ در سال گذشته ۶۱ درصد بیشتر بوده است که مالیات و گمرک تنها پنج درصد افزایش داشته است.

وی از افتتاح راه‌آهن مراغه، ظرف ماه آینده خبر داد و افزود: راه‌آهن قزوین به رشت، امسال گیلان را به شبکه ریلی وصل می‌کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ۱۵ تیرماه آب به آبادان و خرمشهر رسید و اعتراضاتی قبل از آن شد اظهار داشت: آیا صدها کیلومتر انتقال آب را بعد از اعتراضات انجام دادیم؟ خیر دولت در حال اقدام طرح‌های بزرگ و برنامه های متعدد است.

نوبخت ادامه داد: یک شوک سیاسی به اقتصاد وارد شد، من هیچگاه دنبال این نیستم بگویم چه کسی مقصر است، این تیم اقتصادی با این منابع، دارد پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه همه باید از آنها حمایت کنند، تصریح کرد: ما وقت این را نداریم پاسخ کسانی که مطامع سیاسی دارند بدهیم، برنامه های ما مشخص است. انتظار ما از منتقدین، تمجید نیست. اما از رفقایمان انتظار حمایت و روحیه دادن داریم.

سخنگوی دولت ادامه داد: اینکه بانک مرکزی برای مداخلات بازار اقداماتی داشته تردیدی نیست.

نوبخت با بیان اینکه به آقای رییس جمهور وفادار بوده‌ام، افزود: تمام تلاشم این است که با احساس مسولیت فعالیت کنم. در این مدت، یک روز یارانه دیرتر پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: من جز لبخند بعضی مواقع بیشتر نمی‌توانم برای دستگاه‌ها اقدامی انجام دهم. می‌خواهم کلید باشم و قفل نباشم. کلید ما همه قفل ها را باز نمی‌کند.

نوبخت در باره اظهارات اژه‌ای مبنی بر دستگیری برخی مدیران وزارت صمت گفت: برخی با هک کردن سایت اقدامات خلافی انجام دادند، چند نفری را در دستگاه دولتی که نقش‌آفرینی کردند دستگیر شدند.

وی ادامه داد: همه پرونده ها را سخنگوی محترم قوه قضاییه اطلاع رسانی می‌کنند و از این قوه نهایت سخت‌گیری را در این موارد کنند و برای ایمن سازی فضای کسب و کار نهایت تلاش خود را کنند.

نوبخت در مورد پرداخت خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: جز امسال در سنوات گذشته قیمت خرید گندم هر ساله در حال افزایش بوده است، ما می توانیم گندم رابا نرخ ۸۰۰ تومان وارد کنیم اما بنایمان این نیست. تلاش می کنیم تا آبان ماه همه مبالغ باقی مانده خرید تضمینی را پرداخت کنیم

سخنگوی دولت با رد تلاش رییس جمهور برای تغییر کابینه توسط مجلس در پاسخ به سوالی درباره تغییرات معاون اول و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تغییر جهانگیری و من همه دروغ است

وی درباره ستاد اطلاع‌رسانی تحریم‌ها بیان داشت: ما برای شرایط جدید باید نهادسازی کنیم، مصوب شد یک نهاد اطلاع‌رسانی برای شورای عالی هماهنگی اقتصادی داشته باشیم.

نوبخت در پاسخ به این سوال که در بسته پیشنهادی رئیس‌جمهور و اروپا چقدر به فروش نفت اشاره شده، گفت: از طرف‌های باقی‌مانده در برجام انتظار داریم کاستی‌ها را باید جبران کنند، ما جز سهمیه اوپک هیچ محدودیتی در فروش نفت نباید داشته باشیم.

وی ابراز نارضایتی رئیس‌جمهور از بسته اروپا را طبیعی دانست و افزود: همه از ترامپ تبری می‌جویند، ما باید مراقبت و مواظبت کنیم آقای رئیس‌جمهور باید هم نسبت به اظهارات برخی از کشورها ناراحت باشند.

این خبر تکمیل می‌شود…

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.