پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افزایش نرخ بلیت مترو و اتوبوس تصویب شد
با پیشنهاد شهرداری تهران و تصویب شورای شهر تهران نرخ بلیت مترو و اتوبوس درون شهری در بخش خصوصی و عمومی در سال آینده افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بررسی نرخ بلیط حمل و نقل عمومی در سال آینده شهر تهران موضوع دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران بود که بررسی آن جلسه یک شنبه ۱۶ اسفند ماه را به نوبت دوم در بعد از ظهر همین روز کشاند.

تعیین نرخ بلیط مترو، یکی از موضوعاتی بود که در قالب این دستور جلسه مورد بررسی دقیق قرار گرفت و با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران نرخ بلیط ها برای مسافرت های کمتر از ۱۰ کیلومتر به میزان ۵۰ تومان، مسیر های بین ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر به میزان ۱۰۰ تومان و برای مسافرت های بالای ۲۰ کیلومتر به میزان ۱۵۰ تومان افزایش می یابد.

همچنین نرخ بلیط های تک سفره از ۶۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان، دو سفره از ۱۰۰۰ تومان به ۱۱۰۰ تومان و حومه ای نیز ۱۲۰۰ تومان تعیین شده است.

احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد شهرداری در این خصوص افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیط ها بود گفت: علی رغم اعتقاد کمیسیون به پایین بودن نرخ بلیط ها جمع بندی کمیسیون عمران و حمل و نقل افزایش ۱۲ درصدی این نرخ ها بوده است.

محسن سرخو، رئیس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در همین خصوص اظهار داشت: با توجه به تفاوت وضعیت مترو با سایر وسایل حمل و نقل شهری این نرخ همتراز با اعلام بانک مرکزی از تورم سالانه صورت گرفت.

در ادامه این جلسه همچنین بررسی لایحه تعیین نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوس رانی شهر تهران در سال ۱۳۹۵ نیز در دستور کار شورا قرار گرفت که بر مبنای تصمیم اعضای شورا کرایه اتوبوس ها نیز با افزایش همراه بود.

بر این اساس مقرر شد کرایه اتوبوس ها در مسافت بین ۵ تا ۱۰ کیلومتر با ۵۰۰ ریال و از ۱۰ کیلومتر به بالا با ۱۰۰۰ ریال افزایش همراه باشد که این ارقام برای اتوبوس های عمومی صادق است.

در ادامه نیز اعضای شورای اسلامی شهر تهران رای به افزایش ۱۵ درصدی کرایه اتوبوس های بخش خصوصی دادند که به این ترتیب کرایه اتوبوس های بخش خصوصی در سال ۹۵ نیز به میزان ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.