پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

انتقاد کره شمالی از احتمال همکاری نیروهای ژاپنی و ناتو
رسانه‌های حکومتی کره شمالی در مطلبی ضمن اشاره به احتمال اعزام نیروهای ژاپنی به اروپا برای همکاری با ناتو درباره این اقدام توکیو هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 رسانه حکومتی کره شمالی از تلاش ژاپن برای اعزام نیرو به خارج از این کشور به بهانه همکاری نزدیک با سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتقاد کرد.

به نوشته سایت سی.جی.تی.ان، رسانه حکومتی کره شمالی (کی.سی.ان.اِی) و روزنامه حکومتی «رودانگسینمون» میگویند که ژاپن به صورت بی‌پروا به سمت نظامی‌گری پیش می‌رود.

در مطلب رسانه‌های کره شمالی آمده است، دولت ژاپن قصد دارد با هدف همکاری با ناتو نیرو به اروپا اعزام و در آینده وقتی نیاز است، نیروهای ناتو را به آسیا بیاورد.

در ادامه مطلب کی.سی.ان.اِی آمده است، کمی پیش از این دولت ژاپن تصمیم گرفته بود نیروهای نظامی این کشور را به افریقا اعزام کند در نتیجه نیروهایش را در ماموریتی مربوط به سازمان ملل به بهانه فعالیت‌های صلح‌طلبانه، از سال ۲۰۱۲ در سودان جنوبی مستقر کرد.

بر اساس قانون اساسی صلح‌جویانه ژاپن، ماموریت خارج از مرز برای نیروهای نظامی ژاپنی محدودیت‌هایی داشته‌اند و از ماه مارس سال ۲۰۱۶ نیروهای نظامی این کشور اجازه مشارکت در عملیات دفاعی با متحدان این کشور را دارند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.