پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

غیرممکن‌ترین رویای بشر؛
آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!
سفر در زمان همیشه یکی از رویاهای دست نیافتنی بشر بوده است که دانشمندان بر روی احتمالات آن بسیار تحقیق کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در حالی که امکان سفر در زمان، هنوز در بین دانشمندان به عنوان یک احتمال مطرح می‌شود، افرادی بوده‌اند که ادعای سفر به گذشته، آینده و یا جهان‌های موازی را کرده‌اند. مبحث سفر در زمان همواره چالش های خاص خود را داشته است. برای مثال دانشمندان می‌گویند اگر شما به گذشته سفر کنید و پدر و مادر خود را به قتل برسانید، چه بلایی سر شما می‌آید؟ آیا شما نیز می‌میرید؟ ناپدید می‌شوید یا اتفاق دیگری برایتان خواهد افتاد؟

اما در مقابل ادعاهای سفر به آینده واقع گرایانه تر و قابل باورتر خواهد بود، چراکه آینده نامشخص است. به همین دلیل کسانی که ادعای سفر به آینده را دارند، غالبا پیش بینی‌هایی از آینده ارائه می‌دهند که باعث استحکام پایه داستان آنها یعنی همان سفر در زمان باشد. در اصل اعتبار ادعای سفرکنندگان در زمان، همان به وقوع پیوستن پیش‌بینی‌های آنهاست. حتی زمانی هم که پیش بینی مدعیان سفر در زمان به وقوع نمی‌پیوندد، بعضی از آنها این موضوع را مطرح می‌کنند که پیش بینی ما عامل اصلی تغییر در آینده بود و ما با هشدار خود، بشریات را نجات دادیم!

در ادامه به معرفی افرادی می‌پردازیم که ادعا می‌کنند قادر به سفر در زمان هستند و یا پیش از این، اتفاق مورد بحث برای آنها رخ داده است.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

جان تایتر

در دوم نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی، فردی به نام جان تایتر در فروم شخصی خود پیامی منتشر می‌کند و در آن مدعی می‌شود که یک مسافر زمان است و از سال ۲۰۳۶ آمده است. ادعای تایتر این بود که او به سال ۱۹۷۵ سفر کرده تا یک دستگاه کامپیوتر ابتدایی یعنی IBM 5100 به زمان خودش ببرد اما در بین راه در سال ۲۰۰۰ ایستاده است و دلیل این ایستادن در زمانش را نیز هیچگاه بیان نکرد. تایتر برای اینکه ادعای خود را ثابت کند یک تصویر از ماشین زمان خودش منتشر کرده و سازنده آن را نیز شرکت General Electric عنوان می‌کند.

تایتر پیش بینی هایی نیز از آینده ارائه داد. او گفت، در سال ۲۰۰۴ یک جنگ داخلی در آمریکا شکل می‌گیرد و به سمت یک جنگ هسته ای با روسیه جهت می‌گیرد که باعث کشته شدن میلیون‌ها انسان می‌شود. تایتر می‌گوید که در سال ۲۰۳۶ عضوی از ارتش بوده است و ماموریت یافته تا برای نجات جان بشر به گذشته سفر کند و یک قطعه حیاتی از IBM 5100 را با خود به آینده ببرد و با آن یک ماشین الکتریکی را اشکال زدایی کند.

علاوه بر هشدار شکل‌گیری یک جنگ داخلی؛ تایتر پیش بینی کرد که مسابقات المپیک در سال ۲۰۰۴ برگزار نخواهد شد و در سال ۲۰۰۵ نیز غرب به طور کلی نابود می‌شود. همچنین در سال ۲۰۰۴ بیماری تحت عنوان جنون گاوی جهان را فرامی‌گیرد. تایتر در نهایت پیشنهاد داده بود که یک انسان را با خود به آینده ببرد، اما درست مانند پیش بینی هایش، این اتفاق نیز هیچگاه رخ نداد، زیرا وی در مارس ۲۰۰۱ ناپدید شد و دیگر فروم خود را آپدیت نکرد.

پس از آن، عده ای بر این باور بودند که تایتر یک شخصیت جعلی اینترتی بوده است و عده ای نیز ادعای وی را باور کرده و مدام به دولت آمریکا احتمال وقوع یک جنگ داخلی را گوش‌زد می‌کردند.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

اندرو باسیاگو

اندرو باسیاگو، وکیل سیاتل و یکی دیگر از مدعیان سفر در زمان است. وی نه تنها ادعا کرد که به آینده سفر کرده است، بلکه مدعی سفر به گذشته و سفر به کره مریخ نیز بود. باسیاگو می‌گفت در سال ۱۹۸۱ به همراه باراک اوباما نوجوان و ویلیام استیلینگز ( که در آن زمان بر روی پروژه ساخت ماشین زمان کار می‌کرد) به مریخ سفر کرده‌اند.

باسیاگو از پروژه ای بین سالهای ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۲ پرده برداری کرد که با اسم رمز ” پاگاسوس ” شناخته می‌شد و به ساخت ماشین زمان حقیقی منجر شده بود. وی می‌گفت از ماشین زمان استفاده کرده و به سال ۱۸۶۳ رفته است تا یکی از سخنرانی های آبراهام لینکلن را به صورت زنده نگاه کند و سفر دیگر وکیل سیاتل نیز به سال ۲۰۵۴ بوده است. او ادعا می‌کرد که دولت آمریکا مکررا از ماشین زمان استفاده می‌کند تا نیروها و لوازم جنگی خود را به گذشته و آینده منتقل کرده و تاریخ را به صورت کامل تصاحب کند.

برخلاف دیگر مسافران زمان، باسیاگو نتوانست پیش بینی های مناسبی از آینده ارائه دهد به جز یک مورد که پیش بینی می‌کرد در بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۸ رئیس جمهور آمریکا خواهد شد. خیلی از افراد ادعای های باسیاگو را مضحک خوانده و وسیله ای دانستند که او قصد داشت به وسیله آن کتاب جدید خود را تبلیغ کند.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

براینت جانسون

در سال ۲۰۱۷، با پلیس شهر Casper, Wyoming تماس گرفته شد تا به وضعیت یک انسان مست که در خیابان باعث آزار و اذیت مردم شده بود، رسیدگی کند. این مرد براینت جانسون بود و ادعا می‌کرد که یک مسافر زمان است که از سال ۲۰۴۸ آمده است. او می‌گفت به سال ۲۰۱۷ آمده است تا به مردم جهان هشدار دهد که در سال ۲۰۱۸، کره زمین مورد حمله موجودات فضایی قرار خواهد گرفت. جانسون می‌گفت که طبق برنامه قرار بوده است در سال ۲۰۱۸ بازگردد، اما به دلیل اینکه موجوداتی فضایی به او مشروب خورانده اند، به سال ۲۰۱۷ آمده است.

جانسون همچنین درخواست صحبت با فرماندار شهر را نیز کرد تا بتواند به او درباره جزئیات این حمله هشدار دهد. نکته بارز این است که این جوان به دلیل تبرعه شدن از اتهامات مست بودن در مکان های عمومی داستان های فوق را سرهم کرده است. خوشبختانه پلیس حرف‌های این جوان را نپذیرفت و او به اتهام مست کردن در عموم دستگیر شد.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

نوح

جوانی به نام نوح در صفحه شخصی یوتیوب خود ادعا کرد که از سال ۲۰۳۰ آمده است. او یک ویدئو از خودش منتشر کرد و به بیان پیش بینی هایی از آینده پرداخت. در پیش بینی های وی دنیا در سال ۲۰۳۰ تحت سلطه هوش مصنوعی درآمده بود و ارزهای دیجیتال اقتصاد جهان از جمله آمریکا و اروپا را فلج کرده بود. او ادعا کرد در سال ۲۰۳۰ انسان های بسیاری به فضا سفر کرده اند، ماشین ها همگی الکترونیکی شده و درمان بسیاری از بیماری ها مانند سرطان کشف شده است.

عجیب ترین بخش پیش بینی نوح این بود که ادعا کرده بود رئیس جمهور فعلی آمریکا یعنی دونالد ترامپ زمانی که در سال ۲۰۲۰ مجددا پیروز انتخابات می‌شود، نام خود را به Ilana Remikee تغییر خواهد داد! هرچند ادعاهای نوح به دلیل عدم ارائه مدرک و سند معتبر مورد پذیرش قرار نگرفت، اما او همواره می‌گفت مدارک محکمی دارم، اما به دلیل وجود پارادوکس و دوگانگی در آنها، مطرح نخواهم کرد، چراکه مردم حرف من را باور نمی‌کنند.

او پس از مدتی ویدئوی دیگری در صفحه شخصی خود قرار داد که در آن به ظاهر تلاش می‌کرد به وسیله یک دستگاه دروغ سنج حقیقی بودن ادعاهای خود را اثبات کند. اما نه دستگاه دروغ سنجی در ویدئو مشخص بود و نه چهره نوح که به صورت محو درآمده بود و نه صدای وی که با ایفکت های صوتی تغییر کرده بود.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

ویلیام تیلر

ویلیام تیلر مدعی شد که از سال ۲۰۰۵ به سال ۳۰۰۰ سفر کرده ، بعد از آن به سال ۸۹۷۳ منتقل شده و سپس به زمان حال بازگشته است. تیلر مدعی شد که برای شرکت British Intelligence Agency کار می‌کند و به عنوان قسمتی از پژوهش، آنها وی را به آینده فرستادند. او ابتدا به سال ۳۰۰۰ فرستاده شد، جایی که انسان ها دیگر بر روی زمین قدم نمی‌زدند بلکه با وسایل پرنده جابه‌جا می‌شدند.

پس از آن تیلر به سال ۸۹۷۳ منتقل شد جایی که بیماری، مرگ، جنگ و حتی جرمی نیز وجود ندارد. تمام انسان ها در آینده دور، با قد و قامت هایی بلند، بدنی بسیار لاغر، سرهای بسیار بزرگ در کنار ربات ها با آرامش زندگی می‌کنند. تیلر همچنین به این موضوع اشاره کرد که در آینده سفر در زمان یک قابلیت پیش پا افتاده خواهد بود و دیگر کسی از دیدن یک مسافر زمان متعجب نمی‌شود. او همچنین ادعا می‌کرد که یک مسافر زمان را دیده است که از سال ۲۰۵۵ به زمان حال آمده بود.

تیلر می‌گفت در آینده مشخص می‌شود که کشورهای زیادی در حال تلاش برای ساخت ماشین سفر در زمان هستند و پروژه های زیادی در حال بررسی این موضوع بوده اند اما دولت انگلیس برای اولین بار آن را در سال ۲۰۲۸ معرفی خواهد کرد.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

بِلا

بلا یک زن آلبانیایی بود که ادعا می‌کرد به سال ۳۸۰۰ سفر کرده است. او برای مدعای خود مدرکی داشت، این مدرک یک عکس سلفی بود که وی در آینده از خود گرفته بود. بلا ادعا می‌کرد که با یک فیزیکدان بلاروس به نام الکساندر کُزلاو به آینده رفته است. او می‌گفت فرایند سفر کردن در زمان به آسانی و جذابیتی نیست که همگان فکر آن را می‌کنند، بلکه همه چیز هنگام سفر سیاه و تاریک می‌شود و هر شیئی که با آن سفر می‌کنید با ولتاژ بسیار زیاد از بدن شما عبور می‌کند.

بلا ادعا می‌کرد که آینده چندان هم جذاب و زیبا نیست. در آینده هر چیزی که ما می‌شناسیم به صورت کامل نابود شده است و ربات ها بر انسان ها تسلط دارند؛ هرجا که نگاه می‌کنیم تنها ربات ها ، خرابه ها و جنازه های مردم قابل مشاهده است. او همچنین ادعا می‌کرد که با یک ربات قاتل مواجه شده است که بسیار بزرگ بوده و توانایی صحبت کردن و ابراز حالات چهره را داشته است.

بسیاری ادعاهای بلا را به دلیل وجود تعدادی عنصر غیرواقعی و متناقص رد کرده‌اند. مهم تر از همه دلایل، اینکه وی در گزارش خود نوشته بود تعدادی عکس از آینده گرفته است، اما فقط یکی از آنها را ارائه داد، بلکه باید برای اثبات ادعای خود تصاویر بیشتری ارائه می‌داد.

 

آیا سفر در زمان ممکن است؟/ افرادی که مدعی سفر در زمان شدند!

مایکل فیلیپس

مایکل فیلیپس یکی دیگر از مدعیان سفر در زمان است که ادعا می‌کرد از سال ۲۰۷۰ آمده است و قرار بوده به سال ۲۰۱۸ سفر کرده تا از روی دادن جنگی عظیم در سال ۲۰۱۹ جلوگیری کند. این جنگ که در اصل همان جنگ جهانی سوم است، بسیار بزرگ تر از دو جنگ جهانی اول و دوم خواهد بود و آمار کشتگان آن به مراتب بیشتر است.

فیلیپس ادعا می‌کرد جنگ جهانی سوم در ماه های پایانی سال ۲۰۱۸ رخ خواهد داد و آغاز آن نیز با تلاش کره شمالی برای حمله اتمی به آمریکا خواهد بود. در ادامه آمریکا با دو موشک کروز سلاح اتمی کره را روی هوا منهدم کرده و جنگ به صورت وسیع ادامه می‌یابد.

فیلیپس همچنین ادعا کرد که حادثه ۱۱ سپتامبر و ریزش برج های تجارت جهانی توسط یک مسافر زمان دیگر یعنی همان جان تایتر صورت گرفته است. تایتر به سال ۲۰۰۰ سفر کرد تا پایه گذار حادثه ۱۱ سپتامبر شود. این ایده برای زمینه سازی جنگ‌های داخلی بود که خود تایتر از آنها خبر می‌داد.

صرف نظر از اینکه فیلیپس جنگ داخلی و جنگ جهانی سوم را پیش بینی کرد، ادعاهای دیگری نیز داشت. او می‌گفت در سال ۲۰۲۰ ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب می‌شود و شرکت فضایی الن ماسک نیز در سال ۲۰۲۵ اولین سفر به مریخ را ترتیب می‌بیند.

گفتنی است؛ حرف های مایکل فیلیپس چندان شباهتی به پیش بینی نداشت، بلکه اهداف شومی بوده که آمریکا در آن زمان قصد به وقوع پیوستن آنها را داشته است و به دلیل ایجاد قابلیت پذیرش در مردم، تحت عنوان سفر در زمان مطرح کرده است.

 

گزارش از عبدالله مطیع

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.