پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

معاون سازمان برنامه و بودجه؛
سیاستگذاران ما هنوز به دانشگاه‌ها به عنوان اتاق فکر نمی‌نگرند
معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه سیاستگذاران ما هنوز به دانشگاه‌ها به عنوان اتاق فکر نمی‌نگرند، گفت: توسعه یافتگی یعنی تبدیل انسان به سرمایه انسانی که در این راستا دانشگاه‌ها می‌توانند در همه ابعاد اثرگذار باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست هم اندیشی ارتقای پنج دانشگاه و پنج پژوهشگاه برتر کشور به تراز بین المللی، با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه حامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در این برهه زمانی است، اظهار داشت: ما نباید در شرایط سخت امروز دانشگاه ها را در شرایط نامناسب مالی قرار دهیم و باید از دانشگاه ها و مراکز علمی به عنوان مغز متفکر مملکت نهایت حمایت و پشتیبانی را به جا آوریم.
وی با تاکید بر اینکه هنر مدیران کشور اداره مملکت در شرایط سخت است، گفت: حمایت بودجه ای سازمان برنامه و بودجه از آموزش عالی کشور امسال بیشتر خواهد بود و همانگونه که در سال گذشته از بخش آموزش عالی با تخصیص صد در صدی حمایت کردیم، امسال هم این پشتیبانی را در بخش آموزش و پژوهش خواهیم داشت.
نمکی با اشاره به حرکتی که در کشور در مقایسه دانشگاه های داخل با دانشگاه های برتر جهان شروع شده است، گفت: در مقایسه با دانشگاه های برتر و بین المللی، می طلبد که در زمینه بومی سازی این اندیشه هم تلاش کنیم و زیر ساخت های ما باید منطبق بر بضاعت های علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور باشد یعنی الگویی انتخاب کنیم که با بضاعت های مملکت متناسب باشد.
وی در ادامه افزود: من تقاضا دارم در تدوین مدل های رقابتی با دنیا، شاخص های متفاوت ما با دنیا لحاظ شود تا دانشگاه های ما سرخورده نشوند و بحث دیگر اینکه دانشگاه های ما حساس ترین زمان خود را طی می کنند و لذا باید از نگاه جزیره ای بپرهیزند و به هم به بپیوندند و در روند توسعه کشور تاثیر بگذارند.
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: از همه دانشگاه های کشور تقاضا می کنم در همه عرصه ها به کمک کشور آمده و استادان و صاحب نظران در عرصه های مختلف راهکار های علمی ارائه کنند و ما در سازمان برنامه و بودجه کشور امیدوار هستیم این پیوند ایجاد شده میان آموزش عالی کشور و سازمان برنامه و بودجه بتواند نقش بزرگی در تحولات توسعه ای کشور ایفا کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.