پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد;
کاهش ۲۳ درصدی متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در مازندران
فرمانده انتظامی استان مازندران از کاهش 23 درصدی آمار متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سومین جلسه کمیسیون تحول راهور با هدف پیشگیری از سوانح و حوادث رانندگی با حضور فرمانده انتظامی استان، معاونت ها و روسای پلیس های تخصصی در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان مازندران برگزار شد .

سردار سیدمحمود میرفیضی در این جلسه با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی بر اجرای طرح های تابستانی پلیس در حوزه های پیشگیری انتظامی و ترافیکی تاکید کرد و گفت: باید با ارائه راهکارها و بررسی نقاط ضعف و قوت برنامه های سال گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گیرد .

فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر هدفگذاری برنامه ها بر اساس تدابیر ابلاغی تصریح کرد: باید با مسئول سازی، و پاسخگویی همه دستگاه های اجرائی مسئول در حوزه های عمرانی و شهری زیر ساخت های لازم برای ارتقاء امنیت عمومی و اجتماعی در اجرای طرح های تابستانه ایجاد شود .

میرفیضی با اشاره به افزایش حجم مسافرت ها به استان در دور اول سفرهای تابستانی و همچنین افزایش جمعیت شناور استان در سه ماهه تابستان ،بر کنترل عبور و مرور و سرعت خودروها برای کاهش تصادفات و همچنین حجم ترافیک در محورهای مواصلاتی و بین شهری استان تاکید کرد .

این مقام ارشد انتظامی استان مازندران در ادامه از کاهش ۲۳ درصدی آمار تصادفات منجر به فوت و ۲۴ درصدی تصادفات منجر به جرح در حوزه درونشهری در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد و گفت : در مجموع آمار تصادفات در حوزه های درونشهری نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است .

سردارمیرفیضی، خاطرنشان کرد: بیشترین میانگین سنی عوامل انسانی منجر به تصادفات را افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال به خود اختصاص داده اند که عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو از بیشترین علل وقوع حوادث رانندگی در این مدت بوده است .

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش ۲۳ درصدی تصادفات در حوزه های برونشهری گفت: ۲۵ درصد تصادفات در راه های اصلی به وقوع پیوسته و عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت حق تقدم از بیشترین علل تامه تصادفات برونشهری در استان بوده است .

سردار میرفیضی در خاتمه از اجرای طرح رسیدگی به فوریت های پلیسی ۱۱۰ از مبداء تا مرکز کنترل و فرماندهی به صورت پایلوت در استان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: با اجرای این طرح سرعت رسیدگی به تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.