پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رسولی اعلام کرد؛
شهرداری در سال ۹۷ با چالش مالی مواجه می‌شود
عضو شورای شهر تهران گفت: ما شاهد مازاد عملکرد ۶۹۱ میلیارد ریالی شهرداری در تأمین منابع ناشی از استقراض مبتنی بر وام هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه شهرداری تهران در سال ۹۷ با مشکلات شدید مالی مواجه خواهد بود، گفت: تحقق ۵۰ درصد از درآمدهای شهرداری تهران در فروردین‌ امسال نشان می‌دهد که شهرداری در سال ۹۷ با چالش‌های مالی مواجه خواهد شد و بار این چالش‌ها، توسعه و عمران تهران را با اثرات نامطلوب روبرو خواهد کرد.

وی ضمن ارائه اولین گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران و ارزیابی میزان انطباق‌ آن با بودجه سال ۹۷ در فروردین ماه اظهار کرد: شهرداری بر اساس بودجه مصوب شورا وظیفه دارد در برش عملکردی ماهانه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۴ میلیارد ریال اقدام و به همین اندازه مصارف خود را تنظیم و میان منابع و مصارف تعادل ایجاد کند.

رسولی با بیان اینکه در ماه نخست امسال شهرداری توانست با تحقق ۵۰ درصد منابع، ۷ هزار و ۲۵۱ میلیارد ریال را به دست آورد و هزینه کند اظهار کرد: تحقق ۵۰ درصد منابع نشان می‌دهد که شهرداری در سال ۹۷ با چالش مالی مواجه خواهد شد.

رسولی خاطرنشان کرد: شهرداری مکلف به تأمین ۴۷ درصد از منابع از این محل بوده اما ما شاهد عملکرد ۳ هزار و ۶۱۹ میلیارد ریالی هستیم.

وی افزود: در این بخش نسبت به مصوبه شورا با مازاد عملکرد ۱۶ درصدی روبرو هستیم و در حقیقت شهرداری تلاش کرده تا بخشی از کسری عملکرد خود در بخش درآمدها‌ را تا حدی که تقاضا و مراجعه برای تأمین منابع از محل درآمدهای ناپایدار ناشی از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای بوده از این محل تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: ما شاهد مازاد عملکرد ۶۹۱ میلیارد ریالی شهرداری در تأمین منابع ناشی از استقراض‌ مبتنی بر وام و سایر شیوه‌های تأمین مالی هستیم.

وی افزود: عملکرد ۱۹ درصدی نسبت به مصوبه، سهمی نزدیک به ۳۰ درصد از منابع فروردین ماه را به خود اختصاص داده است و این هشداری است برای آغاز چرخه ایجاد بدهی برای اداره شهر که باید با تدابیر ویژه از سوی شهردار تهران حل شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.