پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قائم‌مقام وزیر علوم اعلام کرد؛
۲ برابر شدن جذب دانشجوی ایرانی در کشور فرانسه طی ۳ سال آینده
سالارآملی از ۲ برابر شدن جذب دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های کشور فرانسه ظرف ۳ سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در گفت‌وگویی در خصوص نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران و فرانسه اظهار کرد: این دعوت بنابر خواست وزیر آموزش عالی فرانسه صورت گرفت و در این نشست رؤسای بزرگ دانشگاه‌های ایران و فرانسه حضور داشتند.

وی ادامه داد: تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک از مواردی است که در این نشست میان ۲ طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قائم مقام وزیر علوم به نقشه راه نشست ۲کشور اشاره کرد و گفت: این  ۲ کشور برای ۵ سال آینده مذاکراتی از جمله پروژه‌های مشترک تحقیقاتی، برگزاری کلاس‌های مشترک میان ۲ کشور، تبادل اساتید و دانشجو را  براساس این نقشه راه موردتوجه قرار خواهند داد.

سالار‌آملی اضافه کرد: از حدود ۲ ماه پیش کمیته همکاری‌های دو جانبه ایران و فرانسه برای بهره‌برداری بیش‌تر از این نشست تشکیل شده و انتظار می‌رود ۴ سند همکاری به صورت تفاهم‌نامه به امضای نهایی برسد.

توسعه برنامه مشترک تحقیقاتی میان ایران و فرانسه

وی گفت: هر ساله ۱۵ پروژه مشترک تحقیقاتی میان ۲کشور به انجام می‌رسید که در این جلسه با توافق طرفین به ۲۰ مورد پروژه در هر سال افزایش یافته است و از سوی دیگر می‌توانیم دانشجو‌هایی در رشته‌های فنی، مطالعات اسلامی ایرانی، خاورمیانه شناسی و هنر‌های اسلامی دانشجو پذیرش جذب کنیم.

قائم مقام وزیر علوم تصریح کرد: بازدید از ۲مراکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته کشور فرانسه و بازدید از چند پژوهشگاه را  جزو برنامه‌های این سفر برشمرد.

وی گفت: وزیر علوم فرانسه اعلام آمادگی کرده است که  ظرف ۳ سال آینده جذب دانشجویان ایرانی را در این کشور دو برابر کند البته از سوی کشور نیز دوره‌های ۶ تا ۹ ماهه برای دانشجویان دکتری مورد تأیید  طرفین قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.