پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مربی نام آشنای پرورش اندام آملی گفت;
متاسفانه پول و پارتی در این رشته حرف اول را میزند
علی گلردی مربی پرورش اندام آملی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد در این رشته با پول و پارتی بالا می آیند و حق کسانی که زحمات زیادی متحمل شدند را پای مال می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی گلردی مربی نام آشنای پرورش اندام آمل مهمان این هفته ی پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه بود که بخشی از مصاحبه با این مربی را می خوانیم.

علی گلردی متولد سال ۱۳۵۷ در روستای واز سفلی که از توابع شهرستان نور می باشد متولد شد.

وی ورزش پرورش اندام را از سال ۱۳۷۲ که در کلاس سوم راهنمایی به سر می برد آغاز کرد که به گفته وی در آن زمان ورزشکار مطرح و اسطوره ایرانی در این رشته وجود نداشت تا الگوی ورزشی وی شود که از این رو اسطوره بدنسازی، آرنولد را الگوی ورزشی خود قرار داد، و در این راه نیز توانست اولین قهرمانی خود را در مسابقات شهرستانی که درسال ۱۳۷۹ در آمل برگزار شد را کسب کند.

بعد از این عنوان، گلردی پا به عرصه تمرینات حرفه ای گذاشت و تمرینات خود را زیر نظر محسن رحمانی و فرزین جباری به صورت حرفه ای دنبال کرد که توانست به ۳۲ عنوان قهرمانی در استان مازندران دست پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد که محسن رحمانی نخستین مربی من بود که از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۵ برایم زحمات زیادی کشید و دومین مربی بنده فرزین جباری که در دهه ۸۰ ، هفت سال به صورت متوالی مربی پرورش اندام جمهموری اسلامی ایران را برعهده داشت ازسال ۱۳۸۵ تا کنون نیز زحمات من را بر دوش خود می کشد.

گلردی درباره سختی های رشته پرورش اندام این گونه سخن گفت: ورزش پرورش اندام رشته بسار سنگین و سختی است، و از همه دشوارتر رژیم های زمان مسابقه می باشد، که مخصوصا چهار هفته مانده به مسابقات را از سختی های طاقت فرسای این رشته ورزشی دانست .

وی در خصوص اهداف آینده خود با خبرنگار مازندرانه چنین بیان کرد: هدف و آرزویم در آینده این است که یک باشگاه مجهز و اختصاصی برای خودم و در شهر آمل داشته باشم و در آن جا به ادامه فعالیت مربی گری خود بپردازم.

علی گلردی مربی پرورش اندام آملی در مورد گذشته خود، گفت:  اگر به گذشته برگردم رشته ورزش وزنه برداری را برای خودم انتخاب میکنم زیرا این رشته حرکات اسکوات و لیفت قوی میخواهد که الحمدالله این ۲ حرکت من نیز قوی می باشد .

وی  در ادامه صحبت خود تصریح کرد: مهم ترین دلیل بنده برای این که اگر به عقب برگردیم رشته وزنه برداری را انتخاب میکنم این است که، چون این رشته ورزشی توجه ویژه مسئولین را به همراه دارد می تواند رشته ورزشی آینده داری باشد .اما رشته پرورش اندام حامی و مسئول دلسوزی ندارد تا از ما حمایت کنند.

مربی ارزنده آملی ، تلخ ترین و شیرین ترین خاطرات خود را در دوران ورزشی چنین بیان کرد: شیرین ترین خاطره ام قهرمانی اورال بنده در سال ۱۳۸۲می باشد و تلخ ترین خاطره ام نیز در سطح مسابقات استان چندین بار با ناداوری حق بنده را ناحق کردند .

وی با پاسخ به سوال خبرنگار مازندرانه درخصوص مصرف غذاهای خود در زمان مسابقات این گونه بیان کرد: به دلیل اینکه روزی دوبار تمرین میکردیم سوخت و ساز بدنمان بالا بود و به غذا و انرژی بیشتری نیاز داشتیم، که ما با خوردن روزی ۶ الی۷ وعده غذا که میانگین هر سه ساعت یک وعده غذا مصرف میکردیم تا این نیاز ها را برطرف کنیم.

وی افزود; سعی میکردیم از غذاهایی با حجم کم  نظیر: کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و ویتامین ها  را مصرف کنیم تا نیاز های بدنمان برطرف شود.

علی گلردی با رضایتمندی از عملکرد شاگردان خود این گونه گفت: از سال ۱۳۸۰ تا کنون به مربی گری مشغول هستم و عانوین استانی و کشوری زیادی نظیر رشته های پاور لیفتینگ و پرس سینه کسب کردیم ، ولی در رشته پرورش اندام دوتن از شاگردانم توانستن مقام سومی کشور را کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه خانواده چه اندازه در موفقیت بنده نقش داشتند این گونه بیان اذعان داشت: در گذشته خانواده ام جز افراد متوسط و ضعیف جامعه بودند ، و به همین دلیل  نتوانستند از لحاظ مالی بنده را تامین کنند ولی از لحاظ روحی توانستند به اندازه خودشان کمکم کنند ولی از همه یشتر با سعی و تلاش خودم بود که به این موفقیتی که اکنون در آن قرار دارم دست پیدا کنم.

گلردی در ادامه افزود: در هنگام مسابقات ابتدا به خداوند و ائمه اطهار و اهل بیت متوسل می شدم تا در مسابقات یاری ام دهند.

وی در ادامه اذعان کرد: با این که برای ورزش پرورش اندام آمل زحمات زیادی را متحمل شدم ولی مسئولین شهری و ورزشی حتی کمترین خواسته هایم را نیز براورده نکردند.

وی گفت: متاسفانه در این رشته ورزشی پول و پارتی حرف اول را میزند، وکسانی که این فاکتورهایی که میگویم یعنی (بند پ ) را داشته باشند موفق تر خواهند بود.

گلردی به افرادیکه قصد دارند به تازگی وارد این رشته ورزشی شوند نیز تاکید کرد: ابتدا تحقیق انجام دهند تا بفهمند کدام مربی ،خوب، آگاه و با تجربه است و سپس ثبت نام کنند.

وی در ادامه صحبت خود تصریح کرد: هنرجویان فریب دستگاه های شیک و مجهز را نخورند ، زیرا تجهیزات نیست که یه ورزشکار را می سازد ، بلکه یک مربی خوب وآگاه و با دانش است که میتواند یک ورزشکار را رشد و نمو دهد.

وی در پایان تاکید کرد:  ابتدا هنرجویان فریب دستگاه ها و تجهیزات شیک را نخورند و دوما به دنبال دارو های استروئیدی نروند ، زیرا موجب عوارض و امراض زیادی نظیر)مشکلات کبدی ، افزایش موهای زائد در بدن ، افزایش خوشنت و پرخاشگری ،ریزش موهای سر ، افزایش ژینو ماسیک که یک غده چربی در زیر سینه ورزشکاران جمع می شود که در اصطلاح پزشکی به آن گویند، و چندین مشکلات دیگر …می شوند.

مصاحبه و تنظیم: ایمان سلطانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

 1. پویا گفت:

  احسنت حرفه ای باش

 2. Ali گفت:

  دمش گرم خیلی حرفش قشنگ بود👌❤❤❤

 3. محسن گفت:

  تشکر علی اقا
  فقط وزنه هاره سرجا بلیین

 4. ناشناس گفت:

  با سلام خدمت استاد خوش اخلاق وبا تجربه خودم. واقعا دمت گرم حرفهای شیرین بعضا تلخ ولی حقیقی و دلنشین دمت گرم افتخار شهر مایی

 5. ناشناس گفت:

  ماشالا علی آقا دمش گرم

 6. شاهین گفت:

  دمبل هاره بعد از حرکت هم لطف هاکنین سر جا بلین

 7. مظفر دبیر گفت:

  سلام علی آقا پهلوان بزرگی هستی وپرچمت همیشه بالاست. بی خیال پول وپارتی.خدا بزرگه. مثل همیشه بگو یا علی مدد. پهلوان نامدار و با اخلاق ورزشی

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.