پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

گیاه خواری عمر را طولانی می کند
بر اساس نتایج یک بررسی جدید گیاه خواری مزایای قابل توجهی دارد و باعث طولانی تر شدن عمر، افزایش سلامت قلب و باریک تر شدن دور کمر می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از تک تایمز، نتایج بررسی‌های تازه محققان آمریکایی که در نشست تغذیه ۲۰۱۸ در شهر بوستون آمریکا ارائه شده نشان می‌دهد که مزایای پیروی از یک رژیم تغذیه ای درست و تمرکز بر گیاه خواری بیش از حد تصور مطلوب است.

بر اساس همین بررسی تنها گیاه خواری کافی نیست و افراد باید تلاش کنند تا غذاهای باکیفیت مصرف کنند. نتایج این پژوهش که با همکاری انجمن تغذیه آمریکا ارائه شده نشان می‌دهد افرادی که برای تامین پروتئین بدن خود بیشتر از مواد گیاهی و نه پروتئین حیوانی استفاده می‌کنند کمتر به بیماری های قبلی مبتلا می شوند.

گیاه خوری احتمال ابتلاد به بیماری قند یا دیابت را نیز کاهش می دهد و باعث می شود قند خون، چاقی ، دور کمر افراد و همین طور میزان کلسترول خون آنها کمتر شود.

برای تحقق این اهداف افراد باید میوه و سبزی تازه و غلات غنی و متنوع مصرف کنند و از مصرف غذاهایی مانند سیب زمینی سرخ کرده و دانه های تصفیه شده و موارد مشابه به طور جدی پرهیز کنند. مصرف مواد گیاهی و غلات تازه تر و سالم تر در مقایسه با غلات و میوه های کهنه تا ۳۰ درصد خطر مرگ و میر را کاهش می دهد.

از جمله مواد غذایی توصیه شده توسط انجمن تغذیه آمریکا برای مصرف می توان به تخم مرغ (یک عدد در روز)، گردو، قهوه و ماست اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.