پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

یمن کشتی ائتلاف سعودی را در ساحل غربی هدف گرفت
نیروی دریایی یمن یک کشتی ائتلاف سعودی را با ۲ فروند موشک در ساحل غربی استان «الحدیده» هدف گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نیروی دریایی یمن، صبح امروز (چهارشنبه ۱۳ ژوئیه)، یک کشتی ائتلاف سعودی را در ساحل غربی هدف قرار داد.

یک منبع از نیروی دریایی یمن اعلام کرد که با آتش گرفتن یکی از کشتی‌های ائتلاف سعودی در ساحل غربی استان «الحدیده»، سایر کشتی‌ها عقب‌نشینی کردند.

پایگاه خبری شبکه المسیره، با انتشار این خبر به نقل از این منبع نوشت: کشتی سعودی که از سوی نیروی دریایی یمن هدف قرار گرفت، حامل نیروهای ائتلاف متجاوز به یمن بود و قصد داشت این نیروها را در سواحل الحدیده پیاده کند اما دو موشک به سوی این کشتی شلیک شد که با دقت به هدف اصابت کرد و کشتی آتش گرفت و دود زیادی از آن بلند شد و تلاش‌ها برای نجات سرنشینان این کشتی ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، سایر کشتی‌های ائتلاف زخمی‌ها و کشته‌های این عملیات را از کشتی مذکور خارج کردند و چندین بالگردهای آپاچی ائتلاف نیز در حال پرواز بر فراز کشتی مذکور است.

شبه نظامیان ائتلاف سعودی و امارات از یک ماه پیش عملیاتی را با هدف اشغال بندر الحدیده که تنها راه تنفس و ارتباط نیروهای مقاومت یمن با بیرون است، آغاز کرده‌اند و توانستند از جنوب استان الحدیده و در امتداد ساحل و با پوشش هوایی عربستان به این بندر مهم نفوذ کنند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چند روز اخیر در جبهه‌های نبرد زمینی به پیشروی‌های خوبی در استان الحدیده دست یافته‌اند و برخی از مناطق اشغال شده ماننده الطائف و الجاح را بازپس گرفته‌اند و امروز نیز، قصد متجاوزان برای ورود به ساحل غربی این استان را ناکام گذاشتند.

سه‌شنبه (دیروز ۱۲ ژوئن)،  «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اعلام کرد که یمنی‌ها بر دفاع از استان الحدیده در برابر تجاوزات و حملات ائتلاف سعودی و مزدوران آنها تاکید دارند و عربستان مسئول کامل هر گونه حمله و یا تهدید علیه بندر الحدیده است. اگر تشدید حملات سعودی در الحدیده ادامه داشته باشد، مردم یمن می دانند که چگونه باید با آن مبارزه کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.