پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دو شخصیت استثنائی تاریخ فوتبال +عکس و فیلم
تنها دو شخصیت در تاریخ جام جهانی هم به عنوان بازیکن و هم سرمربی فاتح جام جهانی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.

از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی ۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFA  منتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان «صفر تا صد جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم. تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با ۱۰۰ اتفاق و شخصیت مهم تاریخ جام جهانی با مشرق همراه باشید.


۲ روز مانده به جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش مشرق، تنها ۲ نفر هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی قهرمان جهان شده اند و آن ها کسی نیستند به جز فرانس بکن باوئر و ماریو زاگالو.

زاگالو دو بار در سال های ۱۹۵۸ و ۱۹۶۲ به عنوان بازیکن قهرمان جهان شد، پیش از آن که در سال ۱۹۷۰ این بار در کسوت مربی هم تیمی سابقش پله، قهرمانی را برای سلسائو به ارمغان بیاورد.

مرد ۸۶ ساله برزیلی ۲۰ سال پیش هم می توانست بار دیگر فاتح جام جهانی شود اما در فینال جام جهانی ۱۹۹۸ به فرانسه ۳-۰ باختند.

بکن باوئر در سال ۱۹۷۴ و در سال ۱۹۹۰، این بار به عنوان مربی این طعم شیرین را چشید. او در سال ۱۹۶۶ و ۱۹۸۶، یک بار به عنوان بازیکن و یک بار به عنوان مربی، مدال نقره را بر گردن آویخت.

به همین بهانه سایت فیفا کلیپی منتشر کرده که در ادامه می بینید:

 

دانلود

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.