پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیا اسرائیل به ایران حمله می‌کند؟
موقعیت ژئوپلتیکی از عوامل مهم و موثر بر امنیت اسرائیل است. فقدان عمق استراتژیک، منشاء تهدید واقعی برای بقاء این رژیم جعلی محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت:

بر اساس اطلاعات موجود بین ۸۰ تا ۹۰ درصد از ساکنان صهیونیستِ سرزمین های اشغالی، در منطقه‌ای به مساحت ۱۲۰ کیلومتر از سواحل حیفا تا اشدود ساکن هستند. علاوه بر تمرکز جمعیت، تاسیسات حیاتی، حساس و مهم اسرائیل نیز در مناطق مذکور واقع گردیده است.

از این رو محدودیت ژئوپلتیکی و نداشتن عمق استراتژیک، به چالش اساسی برای اسرائیل تبدیل شده است و نظریه پردازان نظامی و امنیتی اسرائیل را به این نتیجه رسانده که این رژیم، قدرت تحمّل جنگ فراگیر و یا حمله گسترده در عمق استریک خود را ندارد.

به طور کلی حمله به عمق استراتژیک اسرائیل می‌تواند لطمات غیر قابل جبرانی را به رژیم صهیونیستی وارد کند که تحمیل خسارت انسانی وسیع، انهدام گسترده تاسیسات راهبردی در زمان کوتاه، ایجاد محدویت گسترده در قدرت مانور و تحرک، کاهش فوق العاده توان بازدارندگی اسرائیل، بخشی از آنها است.

ایران با درک راهبردی از این ضعف راهبردی اسرائیل، ضمن تمرکز بر موشک های بالستیک نقطه زن، توانسته علاوه بر تغییر موازنه راهبردی و بازدارندگی در مقابل اسرائیل، امنیت این رژیم جعلی را به معمای لاینحل برای آمریکا تبدیل نماید. ایران با توانمندی موشکی خود عملا می تواند در عرض ۱۰ دقیقه، عمق استراتژیک اسرائیل (۱۲۰ km سواحل حیفا تا اشدود) را با خاک یکسان نماید. این مهم عملا منجر به نابودی اسرائیل می گردد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.