پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اقدام کمتر دیده شده از شهرداری ساری/تصاویر
ایجاد خط ویژه برای نابینایان در خیابان های ساری که از آن به عنوان اتوبانی برای نابینایان در پیاده روهای ساری می شود از آن نام برد از اقدامات کمتر دیده شده شهردار ساری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از کارمندشمال، جدای از حواشی که در ایام انتخابات دور و بر شهردار ساری وجود داشت، یکی از اقدامات کمتر دیده شده شهردار ساری، بهسازی پیاده‌روها بود.

این اقدام به چشم می آید و مردم هم در جریان همه امور قرار دارند ولی اقدام کمتر دیده شده در کنار بهسازی پیاده‌روها مناسب‌سازی پیاده‌روها برای افراد نابینا و کم‌بینا بود.

اگر در برخی از خیابان‌های ساری قدم بزنید در کنار بهسازی خیابان‌ها با طرح جدید، سنگ فرش‌هایی را می‌بیند که در یک راسته با بقیه سنگ فرش‌ها متفاوت است، این سنگ فرش‌ها در یک مسیر مستقیم قرار داده شده و در انتهای مسیر نیز نوع سنگ فرش‌ها تغییر می‌کند.

سنگ فرش‌هایی که به‌صورت ستونی و خط مستقیم قرار دارد، محل عبور افراد نابینا و کم‌بینا است، در انتها این مسیر هم این سنگ فرش‌ها از حالت عمودی به صورت برجسته و دایره‌ای شکل است که افراد نابینا نسبت به این علائم آشنایی کامل دارند.

آنها می دانند که پس از عبور از مسیر با خط های برجسته و رسیدن به سنگ فرش‌هایی با دایره‌ای برجسته نشان از اتمام خیابان دارد و باید حواس‌شان را بیشتر جمع کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.