پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرماندار ویژه شهرستان آمل خبر داد;
کشت برنج در بیش از ۹۵ درصد از شالیزارهای آمل
فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به افزایش 2 برابری حجم دبی آب رودخانه هراز نسبت به ماه قبل، گفت: تاکنون کشت برنج در بیش از 95 درصد از شالیزارهای این شهرستان صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید جعفر رسولی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به بارندگی های اخیر، گفت: در حال حاضر افزایش دو برابری حجم دبی آب رودخانه هراز را نسبت به ماه قبل شاهدیم که با برنامه ریزهای دستگاه های مرتبط، بویژه، جهاد کشاورزی بیش از ۹۵ درصد از شالیزارهای این شهرستان عملیات کشت و در برخی از اراضی وجین توسط کشاورزان صورت گرفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در ادامه به اهتمام جدی در معرفی طرح های اشتغال زا در این حوزه و همکاری ادارات سوخت و آبیاری در تامین سوخت بویژه، موتور پمپ ها و …تاکید کرد.

در ادامه این جلسه سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل، با ارائه گزارشی از وضعیت کشت برنج، کلزا و… در این شهرستان، گفت: تاکنون بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از زمینهای شالیزاری این شهرستان تحت پوشش بیمه فرار گرفت.

وی تصریح کرد، برای حمایت از کشاورزان شالیکار و افزایش سطح بیمه برنج، مهلت عقد قرارداد بیمه برنج تا ۱۵ خرداد ماه امسال تمدید شده است.

درادامه هر یک هر یک از مسوولین حاضر در این جلسه به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند ومواردی به تصویب رسید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.